statystyki

Więcej punktów ECTS będzie do zdobycia w trybie e-learningowym

autor: Paulina Szewioła20.08.2020, 08:01; Aktualizacja: 10.09.2020, 13:27
Krytycznie do propozycji resortu nauki odnosiła się natomiast komisja ds. kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Argumentowała, że wywindowanie limitu doprowadzi do ograniczenia kontaktu studenta z uczelnią, grożąc obniżeniem poziomu kształcenia.

Krytycznie do propozycji resortu nauki odnosiła się natomiast komisja ds. kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Argumentowała, że wywindowanie limitu doprowadzi do ograniczenia kontaktu studenta z uczelnią, grożąc obniżeniem poziomu kształcenia.źródło: ShutterStock

To już pewne. Od przyszłego roku akademickiego zwiększy się maksymalna liczba punktów ECTS możliwa do uzyskania w trybie e-learningowym. Rozporządzenie w tej sprawie właśnie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw pod poz. 1411. 

Przygotowana przez resort nauki nowelizacja zmienia przepis określający liczbę punktów ECTS (tj. Europejskiego Systemu Transferu Punktów), którą można uzyskać w trybie e-learningowym na studiach o profilu ogólnoakademickim. Nie będzie mogła być ona większa niż 75 proc. łącznej liczby tych punktów koniecznej do ukończenia studiów na danym poziomie (obecnie limit ten wynosi 50 proc.). Oznacza to, że większa liczba zajęć może być organizowana online. Zmiany obejmą jednak tylko osoby, które zaczną studia od nowego roku akademickiego 2020/2021.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • koszmarek(2020-08-20 22:05) Zgłoś naruszenie 20

    Poziom nauczania obniżany ze względu na pandemię. Wcześniej wszyscy wiedzieli, że e-learning nie jest najczęściej pełnowartościowym systemem zdobywania wiedzy a weryfikacja, że to właściwy student wykazuje się tą wiedzą jest mocno wątpliwa. Teraz jest to jakby mniejszy problem. To może od razu dać studentowi literaturę na 5 lat i temat pracy dyplomowej. Pracę niech prześle e-mailem. Ale dyplom też bym przesłał pocztą elektroniczną imienny lub na okaziciela bo i tak większej różnicy nie będzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane