Broniarz: Nauczyciele płacą za pandemię

31.07.2020, 07:13; Aktualizacja: 31.07.2020, 08:48
nauczyciel, szkoła dzieci

Dopytywany, jak wygląda komunikacja Ministerstwa Edukacji Narodowej z ZNP, prezes ZNP odpowiedział, że "nie było jej i nie ma". "Minister edukacji zasłaniał się specustawą, która daje mu możliwość wydawania rozporządzeń bez konsultowania tego ze związkami zawodowymi" - ocenił.źródło: ShutterStock

Jeden przypadek koronawirusa powinien skutkować zamknięciem szkoły – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, w wywiadzie dla piątkowej "Rzeczpospolitej".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Alina(2020-08-01 23:39) Zgłoś naruszenie 00

    Monia, ma pani rację. U nas w szkole tylko była on-line matematyka i angielski, reszta przedmiotów tak jak pani pisze. Co to za nauka?

    Odpowiedz
  • Monia(2020-08-01 23:11) Zgłoś naruszenie 811

    Dlaczego minusujecie osoby, które piszą że nie było żadnej zdalnej edukacji? Naprawdę myślicie że wszyscy nauczyciele łączyli się ze swoimi uczniami i pięknie lekcję prowadzili? Bzdura, u mojej córki w klasie były tylko trzy przedmioty online, matematyka, biologia i angielski. Reszta przedmiotów to krótka notatka mailem i zestaw ćwiczeń do zrobienia, niekoniecznie już odesłanych po sprawdzeniu. Dzieci nawet lekturę z polskiego same przerabiały, gramatykę również. O czym mowa. Za taką edukację zdalna ja dziękuję, bo pani mi nie musi numerów stron wysyłać żebym wiedziała co ma dziecko przerobić, samo też jest w stanie to zrobić.

    Odpowiedz
  • Pracująca(2020-08-01 13:59) Zgłoś naruszenie 832

    Przede wszystkim pracujących nauczycieli jest garstka że policzyć można na palcach jednej dłoni. Większość wysyłała parę zadań na email (numer zadania w książce numer strony i tyle) i radź sobie sam. Takie nauczanie to sorry ale do niczego się nie nadaje. Nauczycieli z powołania brak. 118 dni w roku macie wolne a jeszcze wam mało hajsu. Zresztą nauczanie w szkole w klasie też pozostawia wielokrotnie wiele do życzenia. Szczególnie jak macie do czynienia z dzieckiem z zaburzeniami to już wam się całkiem robić odechciewa. Żenada, brak słów, dno i kilometry mułu. Taka prawda. I czas najwyższy wziąć to na klatę i zacząć się przykładać do roboty!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kiki(2020-08-01 11:53) Zgłoś naruszenie 324

    A czym oni płacą za siedzeniem w domu od marca to jest śmiech Brodniarz.szkoda słów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Megi 71(2020-08-01 11:17) Zgłoś naruszenie 237

    Ja też jestem za tym by dzieci uczyły się zdalnie, nigdy nie wiadomo co może się stać, a narezeni są dzieci i nauczyciele. Siedzenie w domu to żadna przyjemność,zarówno dla jednych jak i drugich, a także dla rodziców, którzy nagle zauważyli ile dzieci muszą przerobić materiału. Wirus jest groźny i nie ma zamiaru odejść, musimy się chronić nawzajem

    Odpowiedz
  • Opio(2020-08-01 08:21) Zgłoś naruszenie 1251

    Uczniowie żadnej wiedzy mieć nie będą. Zdalne nauczanie... Hahaha... Większość wie, że to pic na wodę. Do roboty nauczyciele, a nie rodzice uczą dzieci za darmo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ewa(2020-07-31 22:20) Zgłoś naruszenie 388

    Do gościa, to może chciałbyś być takim cwanym nygusem? Będziesz miał 100 procent pensji, będziesz sobie siedział w domu a, że będą ci wylewali wiadra pomyj na głowę, to cóż to takiego? Decyduj się szybko bo inni cię ubiegną. Żenada

    Odpowiedz
  • Teresa(2020-07-31 22:18) Zgłoś naruszenie 2420

    Nauka zdalna to porażka wirus będzie już zawsze trzeba z nim żyć

    Odpowiedz
  • Rodzic(2020-07-31 21:46) Zgłoś naruszenie 2116

    A co z rodzicami też mają tego dość i dzieci tyle siedzenia przed komputerem oczy i kręgosłup wysiadają

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Czy wy się dobrze czujecie wszyscy (2020-07-31 20:13) Zgłoś naruszenie 1429

    Miliony turystów nad morzem tyle samo na wyborach ale w szkole to będzie wielka epidemia nagle. Fajnie że nauczanie zdalne i wszystko jest prawie tak samo no nie za bardzo wiem bo sam w swoim liceum na takim kabarecie byłem. Większość nauczycieli wysyła sobie kilka zadań i notatke do zrobienia a na ich kontach na Facebooku codziennie pojawiają sie nowe zdjęcia z wycieczek. Są też wyjątki ale gdy nauczyciel serio przeprowadza jakąś lekcje to albo zacina go że sie nie da nic zrozumieć albo jakieś śmieszki przeszkadzają i tu przykład puszczają tą muzyke ze świata według kiepskich do mikrofonu. ale co tam moge wiedzieć przecież "Jak człowiek, który nie ma kompetencji merytorycznych do tego, żeby ocenić stan zdrowia, może podejmować tak dramatyczne decyzje?"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczycielka(2020-07-31 19:46) Zgłoś naruszenie 868

    Nauczyciele są wyzywani, obrażani i poniżani... A może ktoś wreszcie nazwie po imieniu pracę lekarzy w czasie pandemii? To szczyt żenady. Wszyscy pracują, a oni? Udzielają teleporad, a ludzie umierają na inne choroby niż koronawirus, bo święte krowy składały przysięgę Hipokratesa, a jak przyszło do prawdziwej epidemii, to głowy w piasek. Ta część lekarzy naprawdę leczących w szpitalach, to promil. Reszta konowałów siedzi i szczyci się walką z koronawirusem. Nikt tego nie widzi? No to niech doświadczy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2020-07-31 16:09) Zgłoś naruszenie 22121

    Nauczyciele to cwane nygusy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przedszkolak(2020-07-31 15:50) Zgłoś naruszenie 2430

    Tylko mówi się o uczniach i nauczycielach szkół, a co z przedszkolakami, nauczycielami przedszkola,??? Te maluchy przytulają się do nauczyciela jak tęsknią za domem. Oczywiście osoby z przedszkola to gorszy sort. Nauczyciele szkoły to paniska a przedszkola to bydło

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Konserwator(2020-07-31 15:23) Zgłoś naruszenie 21104

    Co ten czlowiek mówi to nauczyciele mają placone za nic łacznie z godzinami ponadwymiarowymi. Tam gdzie ludzie pracują obnizane są pensje. A nauczyciele 100%. Zenada.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • polonista(2020-07-31 12:55) Zgłoś naruszenie 867

    Podstawy programowej to nie da się zrealizować w żadnym trybie, bo jest tego nawalone co najmniej 2,5 raza za dużo. Takie ilości nauczyciel głównego przedmiotumoże tylko odwalać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tomasz z Wrocławia(2020-07-31 12:55) Zgłoś naruszenie 2483

    Strajk 2019 i pandemia 2020 pokazały dobitnie jak wygląda edukacja w naszych szkołach. Legł w gruzach mit o zaangażowanych nauczycielach. Szkoła z telewizją pokazała jakość edukacji, która jest serwowana naszym dzieciom. W szkole mojego syna pojawił się problem znikających nauczycieli. Rodzice i uczniowie nie mieli kontaktu z wychowawcą lub nauczycielami przez kilka tygodni. W mediach słychać było, że to nauczyciele mieli problem z uczniami.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Anna(2020-07-31 12:43) Zgłoś naruszenie 11322

    Pomieszkalbys z nauczycielem, to zobaczyłbym jak " siedzą" w domu. Mamy dosyć tej mordęgi. Wzrok mi siada w zastraszającym tempie.O kosztach amortyzacji sprzętu nie wspomnę. Czasowo nauczanie zdalne wychodzi więcej niż tradycyjne... Nie wiesz o czym mówisz.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Waldorf(2020-07-31 10:59) Zgłoś naruszenie 29111

    Tak płacą, od marca nauczyciele siedzą w domu, i faktycznie państwo za to płaci! Tylko nieliczne wyjątki, gdzie prowadzone były w jakiejś formie zajęcia online.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2020-07-31 10:52) Zgłoś naruszenie 2454

    za co Broniarzu płacą? rok temu Broniarzu w czasie matur odciągnąć nas od zawodowej aktywności i nakazałeś lenistwo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • HIPS(2020-07-31 09:07) Zgłoś naruszenie 4945

    Broniarz jest takim reprezentantem nauczycieli jak Komor był prezydentem Polaków.... kiedy w końcu go zmienią.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz