Tymczasowy koniec z e-nauczaniem. Nie ma podstaw prawnych, by we wrześniu prowadzić naukę na odległość

autor: Artur Radwan29.06.2020, 07:30; Aktualizacja: 29.06.2020, 07:32
O opracowanie kompleksowych przepisów dotyczących powrotu do szkół w czasie wciąż trwającej pandemii apelują do MEN i związkowcy, i eksperci.

O opracowanie kompleksowych przepisów dotyczących powrotu do szkół w czasie wciąż trwającej pandemii apelują do MEN i związkowcy, i eksperci.źródło: ShutterStock

Dziś wygasają przepisy umożliwiające naukę na odległość. Narazie nie ma też podstaw, by ją kontynuować we wrześniu

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • wiedza(2020-07-04 22:36) Zgłoś naruszenie 41

    zupelna glupota i nieopowiedzialnosc z wracaniem do normalnego nauczania. Jezeli jest chociaz najmniejsze ryzyko zachorowania, a dopoki nie ma skutecznej szczepionki czy leku to takie ryzyko niewatpliwie jest, nie nalezy eksperymantowac na dzieciach. W skali Polski jezeli umrze 20 czy 100 dziecoi to oczywiscie dla narpodu niec sie nie stanie, ale spytajcie o to rodzicow tych dzieci. Ponadto przetestujcie testami wszystkich Polakow to wtedy sie okaze ile jest zachorowan, a nie testujecie 1/2000 czyli 0,2% i chwalicie sie ze nie wzrasta. Papka dla kretynow a nie dla myslacych. Swojego dziecka nie puszczam do takiej szkoly i co wtedy, zmusicie mnie policyjnie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mama (2020-06-30 15:37) Zgłoś naruszenie 711

    O ile w małych miasteczkach i wsiach jest możliwość żeby dzieci i młodzież według ustalenień sanepidu przestrzegali odległości i ilości ludzi w klasie to w wielkich miastach jest to nie do zrobienia! Dzieci i młodzież musiałaby w tych miastach chodzić do szkoły na 3 zmiany a i to mogłoby nie wystarczyć! Osobiście jestem za zdalną nauką jeśli nie chcemy uśmiercić swoich najbliższych, a najlepiej żeby lekarze specjaliści podejmowali takie decyzje a nie tylko garstka rodziców którym dzieci w domu przeszkadzają i ludzie z rządu którzy końca swojego nosa nie widzą!!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Prawda(2020-06-30 13:06) Zgłoś naruszenie 61

    Nie rozumiem po co oni robią taki problem z tymi przepisami. Przecież zasady są po to, żeby je łamać!!

    Odpowiedz
  • myślący(2020-06-29 17:48) Zgłoś naruszenie 215

    "nawet jeśli u kogoś stwierdzono zakażenie, ale dobrze się czuje i przechodzi je bezobjawowo" - czy nie możemy skończyć już z tą dmuchana pandemią, gdzie 90% chorych jest bezobjawowych? Panika szaleństwa i strachu. Bezsens totalny. Rozumiem i współczuję wszystkim, którzy COVID19 przechodzą źle, ale ludzie i na grypę umierają, media nie piszą o nich, a Ministerstwo Zdrowia nie każe ich wymazywać. Są tacy, co im orzeszki ziemne szkodzą, więc są i tacy, którym szkodzi COVID19. Co z tymi, którzy teraz nie mogą się leczyć na serce, onkologicznie itd? Co ich czeka - śmierć bez statystyk, bo na 1000 zmarłych każdego dnia podaje się tylko tych kilku z COVIDEM! Co za bezsens, totalny chaos.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-06-29 11:22) Zgłoś naruszenie 79

    Kk nie dopuści żeby katecheci zostali bez kasy. Bo kto rozsądny wpuściłby katabasa do chałupy z jego ściemą.

    Odpowiedz
  • Paweł K.(2020-06-29 10:51) Zgłoś naruszenie 247

    Nie ma już żadnej edukacji!

    Odpowiedz
  • TDR(2020-06-29 10:09) Zgłoś naruszenie 262

    A jaki to problem dla obecnie rządzących wysmażyć takie rozporządzenie w ostatnim tygodniu sierpnia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanna Jakubek(2020-06-29 09:52) Zgłoś naruszenie 61

    Nie organ prowadzący zawiesza, tylko dyrektor za zgodą op, z powiadomieniem Kuratora.....

    Odpowiedz
  • JW(2020-06-29 08:17) Zgłoś naruszenie 244

    Na razie piszemy osobno! Matko Boska, czego innego oczekiwałam po artykule dziennikarskim.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz