statystyki

Studenci ciągani po komisariatach. Chodzi o sprawę prof. Ewy Budzyńskiej

autor: Paulina Szewioła28.05.2020, 18:00
Jak zaznacza Agnieszka Żyłka, zawiadomienie zostało złożone po doniesieniach medialnych przez osobę prywatną, która nie jest związana z żadną ze stron postępowania.

Jak zaznacza Agnieszka Żyłka, zawiadomienie zostało złożone po doniesieniach medialnych przez osobę prywatną, która nie jest związana z żadną ze stron postępowania.źródło: ShutterStock

Policja przesłuchuje studentów Uniwersytetu Śląskiego w sprawie skargi złożonej na jedną z wykładowczyń. Władze uczelni są zaniepokojone.

Chodzi o głośny przypadek prof. Ewy Budzyńskiej, której konserwatywne poglądy nie spodobały się studentom. W konsekwencji uruchomiona została wobec niej procedura dyscyplinarna.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Bert(2020-05-28 18:57) Zgłoś naruszenie 2011

    jak ktoś wypisuje oszczerstwa to musi się liczyć z konsekwencjami, student również

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tytuł prawidłowy (2020-05-28 22:22) Zgłoś naruszenie 158

    Grupa radykalnych studentów prubująca ograniczać z poprzyczyn ideologicznych wolność słowa, badań naukowych i poglądów została przesłuchania na tą okoliczność przez służby porządku publicznego...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Henek(2020-05-29 00:51) Zgłoś naruszenie 115

    Autor tego Artykulu Paulina Szewiola, czy to jest siostra blizniaczka Malgorzaty Kryszkiewicz?Skad to uderzajace podobienstwo w manipulowaniu faktami? Czyzby ta Paulina miala jakis przodkow w komuszych sadach?Skad u niej ta bieglosc w zaklamaniu prawdy?Wypada tylko pogratulowac redakcji nowego nabytku. He he he he h e he !

    Odpowiedz
  • jon(2020-05-29 06:36) Zgłoś naruszenie 95

    Uniwerstytey powinny być miejscem gdzie można wysłuchać róznych punktów widzienia po lewej i po prawej stronie. Niestety, , obecnie lewactwo dominuje na uniwerstytetach i POprawność polityczna. Czas to zmienić w imię pluaralizmu myślweogo.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jajja(2020-05-29 07:25) Zgłoś naruszenie 72

    Czy "ciągani po sądach" nie jest bardziej odpowiednie dla brukowca niż GP? Chyba że GP ściga się teraz z Faktem

    Odpowiedz
  • xxxx(2020-05-29 09:14) Zgłoś naruszenie 53

    A dlaczego uczelnia tolerowała treści gloszone na wykładach przez tę osobę? Trzeba bylo dopiero głosu studentów, żeby władze się zorientowały kogo zatrudniają ? Bosak, który się nauką ani pracę nie skalał, głosi że teoria Kopernika jest nieuzasadniona i spora część Polaków zamierza na niego głosować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Trzeba dwa razy pomyśleć zanim coś się zrobi(2020-06-03 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest żadne ciąganie po sądach, a konsekwencja tego że ktoś chciał być rycerzem na białym koniu i zamiast spokojnie studiować miesza sprawy ideologiczne z nauką. Ja też miałem na swoich studiach wykładowców z różnych stronnictw politycznych, mniejszości narodowych i środowisk ideologicznych. Ale posiadałem instynkt samozachowawczy i nie mieszałem się w sprawy które nie mają nic wspólnego z moją nauką. Na pewno ktoś musiał ich ostrzegać jak takie sprawy mogą się zakończyć. Dlatego jeśli myśleli że sprawa zakończy się na notatce u rektora i zwolnieniu wykładowcy to się przeliczyli, bo środowiska prawicowe i kościelne im nie odpuszczą bez batalii sądowej. Jest to dla nich jakaś nauczka na życie, że trzeba być odpowiedzialnym za swoje słowa i dwa razy przemyśleć zanim coś się zrobi. Pozdrawiam

    Odpowiedz