Jak organizować lekcje online? Poradnik dla nauczycieli

13.03.2020, 09:53; Aktualizacja: 13.03.2020, 10:25
biznes, IT, komputer

Najpopularniejsze i podstawowe rozwiązania wykorzystywane w pracy na odległość to poczta elektroniczna, narzędzia konferencyjne, komunikatory internetowe oraz coraz powszechniejsze narzędzia pracy grupowejźródło: ShutterStock

Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli. Nie znaczy to jednak, że uczniowie są skazani na przymusową przerwę w nauce. Odpowiedzią jest praca zdalna. Tak, przyda się również w edukacji. Na stronie www.gov.pl/cyfryzacja opublikowaliśmy poradnik, jak zorganizować lekcje online. Będziemy go stale uzupełniać. Warto przeczytać!

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • ubaw(2020-03-13 12:03) Zgłoś naruszenie 752

    Poradnik? W każdej pracy tego typu pracodawca zapewnia sprzęt i oprogramowanie. Szkoły i organy prowadzące nie zapewniają niczego. To są podstawowe obowiązki pracodawcy.

    Odpowiedz
  • OSOBA(2020-03-13 12:23) Zgłoś naruszenie 634

    To pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikowi warunki do pracy i wyposażenie stanowiska pracy. Proszę mi zakupić komputer z licencjonowanym oprogramowaniem, służbowy telefon, opłacić szybkie łącze internetowe i skaner oraz zapłacić za prąd, który będą zużywać te wszystkie urządzenia. Nikt nie ma prawa żądać ode mnie posiadania tych rzeczy. Nikt nie ma prawa obciążać mnie wydatkami, które ustawowo musi ponosić pracodawca.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Belfer(2020-03-13 12:49) Zgłoś naruszenie 354

    Dlaczego miałbym prowadzić zajęcia on-line jak od wczoraj nie mam płaconego dodatku za wychowawstwo, motywacyjnego i czego tylko się da.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2020-03-13 15:13) Zgłoś naruszenie 291

    Jestem nauczycielem w liceum. Wszyscy piszà i radzą co teoretycznie mam robić . Zgodnie z zaleceniami założyłam grupy gdzie mogę z uczniem pracować. I tu pojawił się problem z drugiej strony, o którym nikt nie pisze. Kochani uczniowie wcale nie mają ochoty się uczyć a zwłaszcza kak nikt ich nie pogania. Po prostu nie sprawdzają swoich maili i sprawa załatwiona.😁

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr(2020-03-13 21:51) Zgłoś naruszenie 220

    Jeżeli będą Państwo używać prywatnych kont emaili fb itd do wykonywania swoich obowiązków pracy czyli kontaktu z uczniami - to życzę powodzenia ... Aaa w internecie NIC nie jest bezpłatne płaci się duużo więcej tylko później - patrz google to nie jest instytucja charytatywna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • takie_tam(2020-03-14 15:26) Zgłoś naruszenie 201

    Jak przekonać uczniów, by odczytali wysłaną do nich wiadomość? Czekam na propozycje... Może minister wie, jak przekonać uczniów sp?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ekonomista(2020-03-13 13:38) Zgłoś naruszenie 153

    Proponuję temat lekcji :BUDŻET PAŃSTWA A ZOROBKI NAUCZYCIELI !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Człowiek który już wszystkiego doświadczył(2020-03-13 13:41) Zgłoś naruszenie 133

    Ludzie przestańcie z tymi bredniami. Walczymy o życie. I na tym się skoncentrujmy. Wszystko inne to nic w obliczu śmierci.

    Odpowiedz
  • Historyk(2020-03-16 10:26) Zgłoś naruszenie 40

    Ja jako nauczyciel w tym czasie proponuję pracę tzw. zadaniową. Typu wykonać prezentację, jakieś ćwiczenia. Oczywiście z niektórych przedmiotów to będzie dość łatwe (wos, języki obce, język polski), a z innych trudniejsze (matematyka, historia, chemia) ale zawsze to coś

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zen(2020-03-19 13:37) Zgłoś naruszenie 40

    A czy przypadkiem to nie ten sam rząd potraktował w zeszłym roku strajk nauczycieli nagonką medialną? Może nauczyciele powinni spytać jakie stanowiska do pracy online zapewniają im pracodawcy z MEN na czele? Poradniki ministerstwo niech sobie tworzy, a nas nauczycieli od zeszłego roku nie stać na internety, smartfony, komputery i oprogramowanie. Rząd nas tego pozbawił głodowymi pensjami, a nie rozmawiając z nami w czasie strajku pozbawił nas nadziei i pokazał jak należy prowadzić "rozmowy" z rządem... teraz nauczyciele powinni biernie poczekać na zapewnienie warunków do pracy!

    Odpowiedz
  • gość(2020-03-20 15:04) Zgłoś naruszenie 30

    Ja mieszkam na wsi i daję sobie rękę uciąć, że nie wszystkie dzieci mają komputer i internet i co wtedy z ich nauką ?

    Odpowiedz
  • belfer2(2020-03-20 17:35) Zgłoś naruszenie 10

    Jak pracować zdalnie z uczniem autystycznym i upośledzonym w stopniu umiarkowanym?

    Odpowiedz
  • slow-o(2020-03-24 02:13) Zgłoś naruszenie 00

    Skype ingeruje w prywatność

    Odpowiedz