Co dalej z Kartą Nauczyciela. MEN chce zmian w ocenach, dyscyplinarkach i zasadach wynagradzania

autor: Artur Radwan29.01.2020, 07:09; Aktualizacja: 29.01.2020, 07:32
MEN chce zmienić regulacje dotyczące postępowania dyscyplinarnego, awansu zawodowego, oceny okresowej nauczycieli, a także zasad wynagradzania i finansowania oświaty

MEN chce zmienić regulacje dotyczące postępowania dyscyplinarnego, awansu zawodowego, oceny okresowej nauczycieli, a także zasad wynagradzania i finansowania oświatyźródło: ShutterStock

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, wznawia pracę zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Z udziałem związkowców i samorządów ma on przygotować projekt zmian w Karcie nauczyciela.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (85)

  • Religia do kosciolow(2020-01-31 09:33) Zgłoś naruszenie 01

    Przez religie w szkolach zawod nauczyciela spadl ponizej sredniej a nawet ponizej najnizszej krajowej. Kosciol jest oplacany podwojnie raz bezposrednio od panstwa drugi raz za posrednictwem MEN. Religia w szkole to parodia religii.

    Odpowiedz
  • belferka(2020-01-31 09:00) Zgłoś naruszenie 01

    **WIDAĆ PO ŁAPKACH JACY TO "BIEDNI" SA NAUCZYCIELE... JAK NAUCZAJĄ..... JAK KOREPETYCJI NIE..... JACY są SPRAWIEDLIWI W OCENACH.... a JACY są LUBIANI... itd.... **

    Odpowiedz
  • Martyna(2020-01-30 23:01) Zgłoś naruszenie 20

    W szkole się nie siedzi, tylko uczy.

    Odpowiedz
  • grubcia(2020-01-30 21:26) Zgłoś naruszenie 40

    Uciekam z tego młyna na świadczenie kompensacyjne na kolanach i w podskokach.

    Odpowiedz
  • Wfista(2020-01-30 17:35) Zgłoś naruszenie 04

    Jakim trzeba być frajerem żeby pisać takie głupoty. Jestem wfistą, 40 godzin proszę bardzo, tj 5000 na rękę bez żadnego dodatku, a te ***** należą się jak każdemu w budżetówce. Więc pomyśl trochę jak masz czym

    Odpowiedz
  • zatroskana(2020-01-30 17:05) Zgłoś naruszenie 54

    u mnie w pracy był taki do czerwca z papierami pedagoga jak dostał możliwość pracy w szkole to od razu się zwolnił ma ponoć od września nauczać zawodu a był wybitnie leniwy za wszystko za co się wziął to to zepsuł szef dawno go chciał zwolnić ale jako pomocnik był taki sobie a z braku ludzi do pracy jakoś przymykał oko jak go przyjmowali to była heca jaki to fachowiec i po jakich szkołach myśleliśmy ze od przewróci cały zakład a tu wielkie rozczarowanie powiem uczciwie taki uczeń drugiego roku jest o wiele lepszym fachowcem i ma chęci a ten nie chciał pracować żadnych nadgodzin ani sobót i ciągle narzekał że takie pieniądze to on robił nie będzie że jest ciągle zmęczony że za długo musi siedzieć w pracy a ma życie prywatne i benzyna jest za droga i wieczne narzekania i nie mówcie mi że niema ludzi do nauczania w szkołach jest mnóstwo takich wspaniałych i pracowitych bardzo wykształconych jak on a jak ostatnio czytałam to solidarność nauczycieli domaga się emerytur dla polskich pedagogów od 55 lat i 20 latach pracy bo teraz to oni mają tylko świadczenia przed emerytalne i są poszkodowani bo w tym czasie nie mogą uczyć w szkole i blokować miejsc pracy innym to pytam po co nauczycielom emerytura jak oni chcą pracować i korzystać z przywilejów karty nauczyciela przecież oni wykonują zawód zaufania publicznego tak samo jak sędziowie i ich normalne zasady nie obowiązują oni muszą być lepsi a ty masz na nich płacić podatki bo oni są szczególna kasta dlatego ja też chce świadczeń przedemerytalnych w wieku 55 lat i 20 lat pracy precz z patologiczną kartą nauczyciela którą pedagogi wywalczyli za komuny bo inni już dawno swoje prawa utracili i zapomnieli że kiedyś je mieli a niektóre zawody żyją jeszcze dzisiaj w głębokiej komunie i często są to ludzie którzy jej nie pamiętają a inni którzy jej nie pamiętają muszą na nich łożyć i obniżać swój standard życia a to nie jest ok tak zwani nauczyciele ponoć najbardziej światła grupo zastanówcie się nad sobą jaki przykład dajecie od siebie czy jako polscy patrioci naprawdę chcecie żeby z was akurat młodzież brała przykład bo jak tak to czarno widzę przyszłość polski chyba znajda jakieś złoża ropy i gazu to wtedy wszyscy polacy będą mogli mogli pracować tak jak polak nauczyciel

    Odpowiedz
  • Erka- nauczycielka (2020-01-30 16:12) Zgłoś naruszenie 25

    Pani Oburzona...a niby co...? Nauczyciele mają cierpliwie znosić ciągle obelgi, poniżenia. Nauczyciel to też człowiek!!! Nie robot,nie maszyna... Ma swoje uczucia,swoje życie prywatne, swoją rodzinę. I nie jesteśmy po to,żeby nad opluwać i ośmieszać. I widać po rodzicach, że jaka mać...taka nać...I wszystko na temat

    Odpowiedz
  • Violinka(2020-01-30 12:58) Zgłoś naruszenie 33

    To ciekawe, dlaczego takim nygusom oddajesz swoje dziecko pod opiekę.

    Odpowiedz
  • Żory(2020-01-30 10:21) Zgłoś naruszenie 117

    Jestem nauczycielem od prawie 20 lat i powiem tyle - zlikwidować kartę nauczyciela. Chcę jak wszyscy inni być rozliczany na podstawie prawa pracy, a nie trzech różnych dokumentów. Dzisiaj nie dość, że człowiek musi się upokarzać błagając o podwyżkę, to musi kombinować jak uzbierać normalną ilość godzin, żeby zarobić. W momencie, kiedy nauczyciel będzie miał zagwarantowane minimum 30 płatnych godzin tygodniowo, to i bez podwyżek będzie takiemu łatwiej przeżyć od pierwszego do pierwszego. Won z Kartą Nauczyciela i niepłatnymi godzinami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 4321(2020-01-30 09:02) Zgłoś naruszenie 234

    Ksieza chca pieniedzy od MEN wiec chca religii w szkolach a to juz jest parodia religii a gdy religia wroci do kosciolow wtedy mlodzi beda czesciej chodzi do kosciolow i MEN bedzie mial pieniadze na podwyzki dla nauczycieli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obiektyw(2020-01-30 08:48) Zgłoś naruszenie 29

    Cały rok tyrania za marne pieniążki i tylko 2 mies, wakacji ferie zimowe , letnie , dzień wiosny ,dzień nauczyciela, wagarowicza powitanie jesieni, rekolekcje , korki , kwiecień, zielone szkoły, czyli przygotowania do wakacji .Harówa harówa, przez 2 mies w roku w których nauczyciele ucza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • edek(2020-01-30 08:01) Zgłoś naruszenie 11

    No taka jest skuteczna ta komisja ze w ciągu ok 10 lat w jednym z województw nie zastosowano odsunięcia od zawodu żadnego z nauczycieli a sprawy takie załatwia się odejściem za porozumieniem stron. Jak dla mnie organ całkowici nieskuteczny i zbędny

    Odpowiedz
  • Ja(2020-01-30 01:19) Zgłoś naruszenie 17

    Nauczyciel na zdrowotn a gminy i miasta placa podatnika pieniedzmi ana dodatek trzeba dodatkowo zatrudnic w to miejsce kolejnego nauczyciela z tym porzadek trzeba zrobic czternastka sa wyrownania placone styczniu bo brak godzin w malych miejscowosciach dodatek wiejski zniesc

    Odpowiedz
  • Ass(2020-01-30 00:20) Zgłoś naruszenie 248

    MEN to może chcieć mało było strajku głąbom? Widać mądrości im nie przybyło. Uczyć już nie ma kto niektórych przedmiotów, niedługo będzie w planie "vacat" a nie przedmiot. A ci chcą zmieniać na gorsze. Pewnie. Głupszym społeczeństwem najlepiej rozpijaczonym łatwiej się rządzi i więcej można grabić do siebie.

    Odpowiedz
  • Bchj(2020-01-29 23:25) Zgłoś naruszenie 555

    Niektórych rodziców serio przydałoby się w szkołach zatrudnić. Zazdrość ich zżera a przecież tyle etatów wolnych. Nic nie stai na przeszkodzie. Tacy mądrzy, obyci, wszechstronnie wykształceni, znający się na wszystkim, a coś ich powstrzymuje przed poprawą jakości oświaty.

    Odpowiedz
  • Dzem(2020-01-29 23:21) Zgłoś naruszenie 20

    Rzygać mi się chce jak pomyślę, że tacy ludzie się rozmnażają.

    Odpowiedz
  • Kaśka(2020-01-29 22:06) Zgłoś naruszenie 445

    No to niech np. piłkarzowi płaci się tylko za mecz, a skoczkowi narciarskiemu tylko za skoki podczas zawodów. Jak chce, to niech sobie trenuje ale za darmochę. W zeszłym roku pracowałam 27 godzin tygodniowo przy tablicy (uczę matmy i fizyki) i to był horror. Tak się nie da. Może można pracować na etacie 24 godziny ale ucząc np. plastyki. W wielu cywilizowanych krajach np. matematycy mają do wypracowania mniej tablicowych godzin. Matma to nie jest przedmiot, gdzie zmęczony nauczyciel powie: teraz sobie poczytajcie ze strony...

    Odpowiedz
  • gall anonim(2020-01-29 21:37) Zgłoś naruszenie 1152

    JAK IM TAK ŹLE TO CZEMU SIEDZĄ W TEJ SZKOLE.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Ola(2020-01-29 18:01) Zgłoś naruszenie 10107

    Znam nauczycieli w ostatnim roku wszyscy kupili nowe samochody budują się wycieczki po całym świecie z funduszu pracowniczego...

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz