statystyki

Będą lekcje o zdrowiu, ale nie jako dodatkowy przedmiot

autor: Klara Klinger16.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 16.01.2020, 09:04
Kompromis między resortem zdrowia i edukacji kończy kilkutygodniową batalię o lepszą profilaktykę w szkole. Z pomysłem osobnej edukacji wyszło Ministerstwo Zdrowia, które w ramach walki z rakiem zaproponowało, żeby wprowadzić osobny przedmiot – wiedza o zdrowiu.

Kompromis między resortem zdrowia i edukacji kończy kilkutygodniową batalię o lepszą profilaktykę w szkole. Z pomysłem osobnej edukacji wyszło Ministerstwo Zdrowia, które w ramach walki z rakiem zaproponowało, żeby wprowadzić osobny przedmiot – wiedza o zdrowiu.źródło: ShutterStock

Resort edukacji zgadza się, by wydzielić zajęcia dotyczące profilaktyki. Najprawdopodobniej w ramach lekcji wychowawczych.

Kompromis między resortem zdrowia i edukacji kończy kilkutygodniową batalię o lepszą profilaktykę w szkole. Z pomysłem osobnej edukacji wyszło Ministerstwo Zdrowia, które w ramach walki z rakiem zaproponowało, żeby wprowadzić osobny przedmiot – wiedza o zdrowiu. To jednak spotkało się z odmową ze strony Ministerstwa Edukacji, które przekonywało, że nie ma uzasadnienia, żeby wprowadzać taką zmianę. Bo przecież i tak się tego dzieci uczą na innych lekcjach. Ostatecznie w efekcie rozmów – jak mówi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski – ustalono, że miałaby być to lekcja w ramach jakiegoś przedmiotu. Ponieważ program przedmiotów przyrodniczych, które mogłyby być jednym z kandydatów, jest bardzo napięty – najprawdopodobniej padnie na lekcje wychowawcze.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane