statystyki

300+ dla uczniów szkół policealnych i dla dorosłych

autor: Michalina Topolewska30.07.2019, 08:19; Aktualizacja: 30.07.2019, 08:19
Ponadto ministerstwo tłumaczy, że nawet po 1 sierpnia wniosek o 300+ złożony przez internet nie powinien stanowić przeszkody i umożliwić ustalenie uprawnień do świadczenia na dziecko uczące się w szkole policealnej lub dla dorosłych.

Ponadto ministerstwo tłumaczy, że nawet po 1 sierpnia wniosek o 300+ złożony przez internet nie powinien stanowić przeszkody i umożliwić ustalenie uprawnień do świadczenia na dziecko uczące się w szkole policealnej lub dla dorosłych.źródło: ShutterStock

Mimo, że przepisy przyznające prawo do świadczenia na wyprawkę dla nowych grup uczniów wejdą w życie w czwartek, to jeśli ich rodzice już złożyli wnioski, nie będą tego musieli robić drugi raz, aby uzyskać pieniądze.

Taka informacja znalazła się w przygotowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) aktualizacji podręcznika dla samorządów, dotyczącego realizacji rządowego programu przyznającego opiekunom 300 zł na pokrycie kosztów rozpoczęcia roku szkolnego. Został on dostosowany do zmian, jakie od 1 sierpnia br. wprowadzi rozporządzenie Rady Ministrów z 9 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz.U. poz. 1343).

Zgodnie z nim prawo do świadczenia zostanie rozszerzone na dzieci, które we wrześniu zaczną naukę w szkołach policealnych oraz dla dorosłych. Co do zasady ich rodzice będą mogli wnioskować o wsparcie na wyprawkę w formie papierowej. Jest to związane z tym, że elektroniczny proces ubiegania się o 300+ (za pośrednictwem bankowości internetowej oraz portalu Emp@tia) ruszył od 1 lipca i nie było możliwości skorygowania treści e-wniosku. W efekcie wciąż zawiera on definicję szkoły, z której wyłączone są placówki policealne i dla dorosłych.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • melba(2019-07-30 17:31) Zgłoś naruszenie 81

  Brak słów: 300+ dla słuchaczy szkół dla dorosłych, przecież od tych ludzi nie wymaga się nawet chodzenia do szkoły!!! (słuchacze przychodzą pod koniec miesiąca do sekretariatu i hurtowo podpisują listy obecności), nie mówiąc już o podręcznikach. Prowadzenie zeszytu to dla tych ludzi już problem, długopisu też często im brakuje. Dlaczego tego typu zasiłki nie mogłyby być jedynie refundacją rzeczywistych wydatków związanych z nauką?

  Odpowiedz
 • Masakra(2019-07-30 14:46) Zgłoś naruszenie 70

  Nie wiem za co płacą ale raczej nie za naukę. Za 2000 zł nikt nie będzie uczył.

  Odpowiedz
 • emeryt(2019-07-30 10:42) Zgłoś naruszenie 41

  widac jak pisowcy placa za nauke to jest wredne posuniecie konstytucji po wyborach nie zmienicie i mnie tez

  Odpowiedz
 • Anonim(2019-08-22 09:24) Zgłoś naruszenie 20

  Nie zgadzam się z wszystkimi tymi komentarzami. Zapisałam się do szkoły policealnej, mimo iż dobrze zdałam maturę i dostałam się na studia. Moich rodziców po prostu nie było stać wysłać mnie na studia w oddalonym o prawie 400km mieście, dlatego zrezygnowałam. Nie zmienia to faktu, że czuję potrzebę rozwoju i edukowania się, dlatego wybrałam inna drogę. Nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka . Pozdrawiam

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane