Chaos w polskiej szkole. Uczniowie uciekają do zagranicznych liceów

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto15.07.2019, 07:40; Aktualizacja: 15.07.2019, 07:49
Zdecydowana większość wyjeżdżających wybiera Wielką Brytanię, kolejna grupa kieruje się do USA. Pojedyncze wyjazdy są do Kanady, Holandii czy Australii.

Zdecydowana większość wyjeżdżających wybiera Wielką Brytanię, kolejna grupa kieruje się do USA. Pojedyncze wyjazdy są do Kanady, Holandii czy Australii.źródło: ShutterStock

Liceum w innym kraju lekarstwem na chaos w polskiej edukacji – z sondy DGP wynika, że część rodziców wysyła swoje dzieci do szkół poza Polską. Powód? Migrują przed reformą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • lehrer(2019-07-15 11:04) Zgłoś naruszenie 269

    Niech jadą, zobaczą, ile edukacja kosztuje. Ciekawe, czy za granicą też rodzice będą darli *****, jak im źle.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anioł(2019-07-15 12:11) Zgłoś naruszenie 247

    Przecież sytuacje te są typowe co roku - wybór szkoły , elektroniczna rekrutacja , ponowne decyzje , strach , nerwy , wielodniowy stres . - Nie eskalujcie napięć i frustracji wobec młodych ludzi . Za dwa tygodnie każdy z nich będzie przynależał do szkoły na jaką zasłużył wieloletnią nauką . - A pismacy wreszcie odpoczną ...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Tomasz Kwiatkowski(2019-07-15 09:41) Zgłoś naruszenie 2114

    Nie piszcie bzdur. Fake news.

    Odpowiedz
  • kolos(2019-07-15 11:43) Zgłoś naruszenie 194

    W naszym kraju edukacja i służba zdrowia to jest przysłowiowe "dno". Ludzie, którzy mają pieniądze kształcą dzieci w prywatnych szkołach. O taki stan zadbały wszystkie ekipy rządzące po kolei od prawa do lewa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nostradamus(2019-07-15 10:43) Zgłoś naruszenie 175

    wszyscy ambitni rodzice . musimy mieć samych lekarz,inżynierów,profesorów, magistrów itd. natomiast nie potrzebujemy pielęgniarek, spawaczy, hydraulików, tokarzy, ślusarzy, szklarzy, mechaników samochodowych, elektroników. ciekawe kto będzie wypracowywał PKB pewnie ci Magistrowie co robią błędy ortograficzne

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kropek.okropek(2019-07-15 17:32) Zgłoś naruszenie 151

    to tak jak by napisać, że Polacy zaczęli kupować 100 metrowe apartamenty w centrach miast i jeszcze dokupują po 2 mustang i 1 ferrari !. Ciekawe ilu uwierzy w takie BZDURY ! - ile jest takich w Polsce 50 - 60 osób ?. Jak wychdozę z psem na spacer to mam statystyczne 3 nogi ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2019-07-15 21:34) Zgłoś naruszenie 113

    W DGP nigdy nie brakowało głupich , tendencyjnych tekstów, ale w miarę zbliżania się do wyborów gazeta POprawna zbliża się do poziomu polskojęzycznych brukowców springera

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pozdro(2019-07-15 08:41) Zgłoś naruszenie 917

    Kadra nauczycielska w LO powiekszy sie o swiezutkich po studiach nauczycieli bez doswiadczenia ale z 1000plus na poczatek. Po co placic doswiadczonym nauczycielom? PiS nie chce placic doswiadczonym nauczycielom. PiS celowo stworzyl podwojny rocznik aby rodzice w panice placili czesne w prywatnej szkole ktore wyjatkowo w tym roku je podnioslo. Zarobia kokosy. Przygotowanie i tworzenie nowych klas i zacieranie rak z radosci na otrzymywane dotacje dla kazdego ucznia i szkoly.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Blanka(2019-07-17 09:35) Zgłoś naruszenie 50

    Co za głupoty wypisują! Do zagranicznych szkół wysyłają swoje dzieci ci, co mają pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • oedsw(2019-07-15 18:02) Zgłoś naruszenie 34

    Drodzy Państwo, wyniki matur już sa znane, zatem swobonie można składać dokumenty na wybrane uczelnie. Już teraz osoby zainteresowane studiami we Wrocławiu zapraszam na studia I (licencjackie oraz inżynierskie) i II (magisterskie) stopnia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Więcej informacji na temat warunków rekrutacji oraz pełen wykaz kierunków znaleźć można na naszej stronie: dlakandydata dsw edu pl Do 16 lipca oferujemy zniżkę w czesnym 600 zł. Dodatkowo nie pobierane jest wpisowe (85 zł). Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grzegorz Świnder(2019-07-15 13:06) Zgłoś naruszenie 29

    Mają chaos tak ??? Przepełnione klasy tak ??? Za zamiast pomyśleć i rozłożyć reformę przejścia z przedszkola do szkoły z 7 na 6 lat i odwrotnie na wiele lat zrobiono coś głupiego , czyli wrzucona dwa roczniki do jednej klasy . Można było rozłożyć to na 4 etapy . W pierwszym roku zmiana dotyczy dzieci urodzonych w 4 kwartale , potem w kolejnym roku 3 + 4 kwartał i tak dalej . Po 4 latach by wszystko się ustabilizowało i mielibyśmy o 25% uczniów więcej w jednym roczniku . Można było to rozłożyć na 6 lat i mielibyśmy problem z upchaniem 16 % uczniów w jednej klasie . Ale nikt o tak prostej sprawie i tak prostym rozwiązaniu nie pomyślał .

    Odpowiedz
  • ISLA(2019-07-15 12:39) Zgłoś naruszenie 218

    TO JEST POMYSŁ TEGO POŻAL SIĘ BOŻE RZĄDU???? WYGONIĆ MŁODZIEŻ Z KRAJU A POTEM BŁAGAĆ ŻEBY WRÓCIŁA I PRACOWAŁA ZA MARNE GROSZE!!??? PRZECIEŻ JAK JUŻ JEDEN Z DRUGIM WYJEDZIE TO NIE WRÓCI ZA BOGA JASNEGO!!! I ŻADEN KACZOR ANI INNY DEMAGOG GO DO TEGO NIE ZMUSI!!!

    Odpowiedz
  • Vici(2019-07-21 12:41) Zgłoś naruszenie 10

    zwiększono liczbę klas, ale nie o 100%, tylko 56-70 bo budynki szkolne nie są z gumy, więc około 1/4 kandydatów do LO zostanie wepchniętych w patolgiczne środowisko "szkoł branżowych" bez szans na normalną maturę i studia. Na dodatek przez trzy lata będzie koszmarny ścisk w liceach - nauka na strychach i w piwnicach, wielozmianowość, brak świetlic bibliotek itd. żeby to chociaż kościoł się ulitował i odpuścił pranie mózgów o jedną godzinę tygodniowo ale nieeeeee pranie mózgu w faszystowskim stylu jest najważniejsze w tej "reformie"

    Odpowiedz