Za nierówny dostęp do edukacji. Rodzic dziecka z podwójnego rocznika składa pozew

autor: Karolina Nowakowska13.07.2019, 08:30; Aktualizacja: 13.07.2019, 15:39
Bilski mówi także o ogromnym stresie, który towarzyszył uczniom podwójnego rocznika w trakcie ostatnich dwóch lat.

Bilski mówi także o ogromnym stresie, który towarzyszył uczniom podwójnego rocznika w trakcie ostatnich dwóch lat.źródło: ShutterStock

Za brak równego dostępu do edukacji, ogromny stres i straconą szansę. Dobrosław Bilski, rodzic absolwentki ośmioletniej szkoły podstawowej chce pozwać Skarb Państwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Kasia(2019-07-21 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram pozew, rząd robi tylko zamieszanie pod płaszczykiem reformy edukacji a cierpią na tym dzieci. Zarówno zmiana na gimnazjum jak i powrót do starego systemu nieprzemyślane i źle zorganizowane. Niech ktoś wreszcie zrobi z tym porządek to może następnym razem rząd się zastanowi nad konsekwencjami swoich nieudanych reform.

    Odpowiedz
  • Ewa (2019-07-14 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie Bilski! Trzymam kciuki i będę Panu mocno dopingować. Śledzę to co się dzieje w polskim systemie edukacji w tym roku i jestem zdruzgotana, jako mama dziecka, które dopiero rozpoczyna obowiązek szkolny. Aż dziw bierze, że dopiero teraz ktoś występuje z takim pozwem! Ktoś powinien wziąć odpowiedzialność za to, jakie decyzje podejmuje. Władzy zależy na tym, aby rozwalić system edukacji, głupimi ludźmi się lepiej zarządza. Pozdrowienia dla Pani Zalewskiej, ciekawe czego się nauczy w Brukseli i z jakimi rewelacyjnymi pomysłami do nas wróci.

    Odpowiedz
  • lakon(2019-07-14 12:04) Zgłoś naruszenie 20

    Zafundowano nam katastrofalną rewolucję. Bezsensowną bo nikt nie wie po co. Beznadziejnie przeprowadzoną. To są fakty. Faktów nie sposób podważyć.

    Odpowiedz
  • lukrecja(2019-07-14 11:13) Zgłoś naruszenie 30

    ważne że ..... "dobro sławi" !.

    Odpowiedz
  • jojo(2019-07-14 06:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie można porównywać punktów zdobytych w tym roku z innymi latami, gdyż testy nie były identyczne. 10 pkt. więcej to ŻADEN argument

    Odpowiedz
  • Marta(2019-07-14 01:34) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo!! Dołączam się

    Odpowiedz
  • 168337(2019-07-13 23:11) Zgłoś naruszenie 20

    168337. Tyle osób z Dolnego Śląska i Opolszczyzny oddało głos na Annę Zalewską w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Regulamin nie pozwala mi napisać co myślę o tych osobach.

    Odpowiedz
  • od serca(2019-07-13 23:07) Zgłoś naruszenie 10

    Pozew to dobry pomysł, ale gdybym był rodzicem ósmoklasistki albo absolwentki gimnazjum, napisałbym też kartkę pocztową do Anny Zalewskiej (adres: Anna Zalewska, Poseł Parlamentu Europejskiego, European Parliament Office, 1047 Bruxelles, Belgia) z serdecznym wyrażeniem mojej oceny jej pracy jako Ministra Edukacji i z opisem, jakie skutki jej praca ma dla mojego dziecka. Wiem, że w słowniku człowieka kulturalnego może brakować słów wystarczająco obelżywych do napisania takiego listu, ale jednak napisałbym.

    Odpowiedz
  • IB(2019-07-13 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Poczekajmy aż do szkół średnich będzie szedł rocznik 2007 - 8. Będzie się działo. A wszystko przez reformę, żeby szybciej pogonić do szkół sześciolatki.

    Odpowiedz
  • olga(2019-07-13 20:35) Zgłoś naruszenie 169

    no i co to teraz kogo obchodzi ??? Jacys kretyni wyslali Zalewska do Brukseli i ona na teraz gleboko gdzies caly ten balagan ktory zrobila i winni jestescie WY WSZYSCY ktorzy tak chetnie glosujecie na pis

    Odpowiedz
  • Al(2019-07-13 19:37) Zgłoś naruszenie 1920

    Za ilosc miejsc w szkolach odpowiadaja samorzady a nie Skarb Panstwa. Prezydenci miast z Totalnej Targowicy mieli na to 3 lata.

    Odpowiedz
  • zxc(2019-07-13 19:05) Zgłoś naruszenie 329

    "Za brak równego dostępu do edukacji" Dostęp do edukacji nigdy nie był równy, do lepszych szkół dostawali się lepsi uczniowie, gorsi do gorszych.

    Odpowiedz
  • taki sobie(2019-07-13 18:57) Zgłoś naruszenie 1811

    przed tym jęczeniem dzieci jakoś nie garneły się do szkól średnich ..raptem 3/4 roczników chce być w szkole średniej które nota bene odpadnią w drugim roku nauki bo sobie nie poradzą... to nie kolejna klasa przedszkola tylko przedsionek studiów !!!!!!!

    Odpowiedz
  • ba(2019-07-13 18:29) Zgłoś naruszenie 1618

    Ilu kataprawaków zabiera tu głos. Im niższe wykształcenie tym łatwiej okradać i oszukiwać niedouczonych. Po co komuś więcej niż kiedyś 6 lub 7 klas. Teraz PiS gwarantuje 8 klas, a dalej nie trzeba. Pod przewodem katechetów dziewczynki 15-16 letnie zostaną matkami, a nastoletni chłopcy będą karnie maszerować do wojska, na msze i po drodze będą tłukli inaczej myślących i trochę pogwałcą i ile dzieci z tego będzie. Jeszcze trochę PiSu - to starczy niedługo czytanie i pisanie oraz tabliczka mnożenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Vinculum Humanum(2019-07-13 17:55) Zgłoś naruszenie 2717

    Każdy rówieśnik córki pana pieniacza miał dokładnie tę sama podstawę programowa i dokładnie te same warunki w dostępie do edukacji. Ukończyłem szkoły w PRL, 8 letnia szkole podstawowa, zasadnicza szkole zawodowa, technikum, studia inżynierskie - posiadam 3 różne dyplomy, pracowałem fizycznie - nie podzielam tez głoszonych przez pana pieniacza. Mógł poświecić córce więcej czasu i lepiej przygotować ja do życia.

    Odpowiedz
  • KTR(2019-07-13 17:47) Zgłoś naruszenie 2018

    Jak córcia ma geny po tacie, to marnie widzę jej szanse.

    Odpowiedz
  • Rupert(2019-07-13 16:57) Zgłoś naruszenie 153

    Realizacja obowiązku szkolnego 1. Dziecko jest objęte obowiązkiem szkolnym od 7 roku życia do ukończenia VIII klasy szkoły podstawowej, nie dłużej niż do ukończenia przez ucznia 18 roku życia; 2. Od dnia 1 września 2019 r. obowiązek szkolny spełnia się przez uczęszczanie do szkoły podstawowej – publicznej albo niepublicznej; 3. Do 1 września 2019 r. (tj. w latach szkolnych 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019) obowiązek szkolny trwa do ukończenia gimnazjum i 8-klasowej szkoły podstawowej. Tym samym w wymienionych wyżej latach szkolnych (2016/2017, 2017/2018, 2018/2019) obowiązek szkolny spełnia się przez uczęszczanie do szkoły podstawowej i gimnazjum – publicznych albo niepublicznych. Córka tego pana spełniła obowiązek szkolny. Czyli państwo zagwarantowało spełnienie tego obowiązku (córka ukończyła 8 klas szkoły podstawowej). Dalej państwo niczego już gwarantować nie musi. Nie ma takiego obowiązku. Pan jest zwykły pieniacz i tyle. Nastała epoka wykształcenia tylko dla najlepszych. I bardzo dobrze - już dawno trzeba było postawić na jakość, a nie na ilość. Pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • buc(2019-07-13 14:53) Zgłoś naruszenie 2124

    ale bzdury-a schetynowcy pewnie poprą-to ich koniec

    Odpowiedz
  • Inspektor(2019-07-13 14:45) Zgłoś naruszenie 2317

    Czekamy na ten pozew szczególnie po tym jak Budka w2008r. Podniósł koszty sądowe.CzekMy też na pozwy za wiek emerytalny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nostradamus(2019-07-13 13:53) Zgłoś naruszenie 2823

    córeczka powinna się uczyć a nie zostanie magistrem i będzie robić błędy ortograficzne i na dodatek nie zna tabliczki mnożenia nie może być tak że będziemy mieli samych wykształciuchów bez wiedzy tylko rodzice mają takie ambitne plany co do swoich dzieci. może wysłac córeczke do Oxfordu przecież nikt mu nie zabrani

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz