statystyki

Uczelniana telenowela w Opolu trwa w najlepsze

autor: Paulina Szewioła24.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 24.06.2019, 07:56
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uczestniczy w prezentacji projektu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin uczestniczy w prezentacji projektu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauceźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Minister nauki i szkolnictwa wyższego wstrzymał decyzję o podpisaniu rozporządzenia w sprawie połączenia Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu z Uniwersytetem Opolskim.

To zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę, że projekt rozporządzenia w tej sprawie przeszedł już praktycznie całą ścieżkę legislacyjną. Zgodnie z nim do oficjalnego połączenia miało dojść 15 lipca 2019 r.

I to pomimo że obydwie placówki nie dogadały się w sprawie konsolidacji. Różnice między nimi wynikały z odmiennego podejścia do funkcjonowania szkoły zawodowej w strukturze uniwersytetu. Jednak minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zdecydował o przygotowaniu projektu rozporządzenia, który połączy je na siłę.

Zarówno Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak i Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” postulowały wstrzymanie się z wydaniem rozporządzenia do czasu uzyskania porozumienia między zainteresowanymi szkołami wyższymi.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kazik(2019-06-25 06:49) Zgłoś naruszenie 75

    Mam proste pytanie - co da Opolu włączenie na siłę jednej z najlepszych wyższych szkół zawodowych i jedynej medycznej w Polsce do słabego i nie rokującego poprawy uniwersytetu. Jedyną pewną konsekwencją tego będzie strata na zawsze szkoły wyższej, która mogła być chlubą miasta i regionu, bo za rok lub dwa byłaby z pewnością najlepszą wyższą szkołą zawodową w kraju.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane