Matury w kraju nadal pod znakiem zapytania. Szef ZNP: Ja bym uczniów klasyfikował

20.04.2019, 16:26; Aktualizacja: 20.04.2019, 16:28
Sławomir Broniarz

Sławomir Broniarzźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Matury w całym kraju nadal stoją pod znakiem zapytania. Po kolejnym fiasku rozmów z rządem trwa strajk nauczycieli. Szef ZNP Sławomir Broniarz, choć podkreśla, że to jego prywatne zdanie, mówi że on uczniów by klasyfikował.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:x-news
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Bert(2019-04-20 17:28) Zgłoś naruszenie 1913

    Co za sukces PO i ZNP ! Matury zagrożone. Moje gratulacje. Rząd powinien w trybie pilnym ustawowo zabronić nauczycielom strajku, tak jak jest w Niemczech albo w Służbie Cywilnej u nas. To może zrobić na cito. A później likwidacja Karty Nauczyciela, rozwiązanie szkół i stosunków pracy, jednoczesne powołanie nowych szkół na nowych zasadach i przedstawienie, albo nie, ofert zatrudnienia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • psucie stołecznej elity przez przyjezdnych belfrów(2019-04-21 05:07) Zgłoś naruszenie 1210

    Co zadzieje się w tym roku według ukrytego planu rządu? Oświata do naprawy - po 3 latach reformy wszyscy o tym mówią. Dlaczego minister i jej pracownicy otrzymali wysokie nagrody? Za co? Czemu to wszystko służy i do czego zmierza Polska? Rząd klepnął reformę, dał poparcie dla doświadczeń na dzieciach i młodzieży. Nauczyciele - jedyni, którzy dbają o dobro uczniów walczą o godność własną i młodych Polaków. Ale społeczeństwo pluje na nauczycieli, dzięki skutecznej socjotechnice. Kiedyś były punkty za pochodzenie podczas egzaminów na studia. Teraz dzieci ze stolicy są wyeliminowane systemowo. Dyrektorzy w stolicy mają powołania bez konkursów do 2019 r. Strajkiem w oświacie przykrywa się temat korupcji Srebnej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emerytka(2019-04-21 07:57) Zgłoś naruszenie 1011

    W 2006 roku przeszłam na nauczycielską emeryturę - naliczono mi troszkę ponad 1100 zł. Teraz nauczyciele żądają 1000 zł podwyżki. Myślę, że to za dużo na jeden raz.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-21 09:28) Zgłoś naruszenie 910

    śmieszne, Broniarz jestem za a nawet przeciw, człowieku ocknij się i nie przeszkadzaj maturzystom, dzięki, że młodzi ludzie z gimnazjum i podstawowki mogli zdawać egzaminy

    Odpowiedz
  • Matka(2019-04-21 15:47) Zgłoś naruszenie 711

    Ten strajk przybrał formę szantażu o matury a szantażystom nie można ulegać. Nauczyciele pokażcie pity a nie paski. Na pitach widać wszystko włącznie z wyrównaniem do średniej. Nikt do tej pory tego nie robi. Pokazujecie najwyżej paski z których przy tym chorym systemie wynagradzania nauczycieli nic nie wynika. Pokażcie pity !!!! Na pitach są rzeczywiste dochody!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Magda(2019-04-22 13:38) Zgłoś naruszenie 50

    Nauczyciele to też rodzice. Każda grupa zawodowa ma prawo do strajku. Jak pielęgniarki odeszły od chorych to nikt nie mówił o stratach moralnych. Dzieci mają rodziców. Niech ponoszą trudy wychowania. Najłatwiej oddać dzieci do szkoły na 10 godzin. Weekend z dziećmi to dla większości z nich kara.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewa-Maria(2019-04-21 22:22) Zgłoś naruszenie 59

    Artykuł 415 kodeksu cywilnego stanowi ,że kto ze swojej winy wyrządził drugiemu szkodę ,zobowiązany jest do jej naprawienia.Rodzice uczniów do dzieła,pozywać do sądów te bandy terrorystów z ZNP i innych. Najlepiej pozwy zbiorowe.Strajk zorganizował ZPN, więc to do nich należy wystąpić o wynagrodzenie szkód.

    Odpowiedz
  • obawa(2019-04-22 16:38) Zgłoś naruszenie 31

    Pan Broniarz zmienia zdanie bo może być pozwany do sądu o naruszenie dóbr osobistych przez rodziców uczniów niedopuszczonych do matur

    Odpowiedz