statystyki

Zagraniczne uczelnie nie są zainteresowane naszym krajem

autor: Paulina Szewioła14.03.2019, 18:00
Filia brytyjskiego uniwersytetu będzie się mieścić we Wrocławiu. Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, wymienia korzyści płynące z tego faktu.

Filia brytyjskiego uniwersytetu będzie się mieścić we Wrocławiu. Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, wymienia korzyści płynące z tego faktu.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Agencja Edukacyjna Language Abroad

W ciągu 10 lat do resortu nauki i szkolnictwa wyższego wpłynęło jedynie sześć wniosków o utworzenie w Polsce filii zagranicznej szkoły wyższej.

W tym roku ma powstać w Polsce filia jednej z brytyjskich uczelni – Uniwersytetu Coventry. Będzie to pierwsza tego typu niezależna placówka w naszym kraju. To jednak wyjątek od reguły.

Coventry we Wrocławiu

Jak sprawdziliśmy, zagraniczne uczelnie przejawiają raczej niewielkie zainteresowanie tworzeniem w Polsce filii. Z sześciu wniosków, jakie wypłynęły do ministra nauki i szkolnictwa wyższego, dotychczas jeden zakończył się wydaniem decyzji pozytywnej (właśnie Uniwersytet Coventry), a jeden jest obecnie na etapie rozpatrywania.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane