statystyki

Dyrektorzy szkół nie zdążą wywiązać się z ważnego obowiązku. Dziś mija termin

autor: Artur Radwan28.02.2019, 07:52; Aktualizacja: 28.02.2019, 08:47
Przepisy nie przewidują sankcji za niewywiązanie się z nałożonego terminu. Kuratorium może jednak domagać się od organu prowadzącego odwołania dyrektora, który nie realizuje swoich obowiązków.

Przepisy nie przewidują sankcji za niewywiązanie się z nałożonego terminu. Kuratorium może jednak domagać się od organu prowadzącego odwołania dyrektora, który nie realizuje swoich obowiązków.źródło: ShutterStock

Dyrektorzy placówek do dziś mają czas na wywiązanie się z obowiązku przeprowadzenia szkoleń dla pracowników niepedagogicznych. Już wiadomo, że nie wszyscy zdążą.

Chodzi o przeszkolenie pracowników obsługi i administracyjnych, w tym woźnych, sprzątaczek czy sekretarek, w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Taki obowiązek wynika z par. 2 rozporządzenia ministra edukacji narodowej z 31 października 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. poz. 2140). O ile wszyscy nauczyciele już wcześniej byli zobowiązani do posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy, o tyle w przypadku pozostałych zatrudnionych nie było takiego wymogu.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane