statystyki

Spór o wykaz punktowanych czasopism. Ministerstwo Nauki ugina się pod presją

autor: Paulina Szewioła11.02.2019, 07:25; Aktualizacja: 11.02.2019, 08:00
książki

W oparciu o nowe przepisy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało pierwszą wersję nowego wykazu wydawnictw, w których publikacje są brane pod uwagę przy ocenie pracowniczej i ewaluacji poziomu prowadzonej przez uczelnię działalności naukowej.źródło: Materiały Prasowe

Resort planuje zmiany, które otworzą polskim periodykom z obszaru nauk prawnych drogę do uwzględnienia ich w wykazie punktowanych czasopism.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia w sprawie sporządzania wykazów wydawnictw monografii oraz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, która weszła w życie pod koniec ubiegłego roku (Dz.U. z 2018 r. poz. 2152).

Wprowadza ona nowe zasady oceny artykułów oraz monografii i ma być odpowiedzią na to, że wyniki badań polskich naukowców są słabo znane na świecie, a wielu z nich dąży do jak największej liczby publikacji bez względu na ich poziom.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane