Reforma instytutów badawczych poczeka. Nie wiadomo, jak długo

28.11.2018, 07:20; Aktualizacja: 30.11.2018, 12:44
W ocenie przedstawiciela instytutów zmiany organizacyjne nie powinny być celem samym w sobie. Takie ewolucyjne podejście byłoby też bezpieczniejsze i nie zaburzyłoby dotychczasowej działalności instytutów.

W ocenie przedstawiciela instytutów zmiany organizacyjne nie powinny być celem samym w sobie. Takie ewolucyjne podejście byłoby też bezpieczniejsze i nie zaburzyłoby dotychczasowej działalności instytutów.źródło: ShutterStock

Projekt ustawy zakładającej połączenie kilkudziesięciu placówek naukowych w jedną sieć koordynowaną przez Centrum Łukasiewicz został wycofany z Sejmu. Jego losy są niepewne.

Sieć miała realizować projekty w dziedzinach priorytetowych z punktu widzenia polityki kraju i komercjalizować ich wyniki. Dzięki temu możliwa byłaby sprawniejsza koordynacja agendy badawczej instytutów, efektywniejsze wykorzystanie infrastruktury, lepsza komunikacja z rynkiem i ujednolicenie zasad komercjalizacji i transferu wiedzy do gospodarki.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane