Nauczyciele żądają podwyżki i dymisji Zalewskiej. Manifestacja ZNP: Mamy dość niskich zarobków i złego ministra edukacji

22.09.2018, 11:25; Aktualizacja: 22.09.2018, 11:49
Ogólnopolska manifestacja Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie.

Ogólnopolska manifestacja Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Zwiększenia nakładów na edukację, w tym podwyżek o 1000 zł dla nauczycieli oraz dymisji minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej domagają się uczestnicy ogólnopolskiej manifestacji zorganizowanej przez ZNP, która rozpoczęła się w sobotę w Warszawie.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • Sprostowanie(2018-09-22 15:53) Zgłoś naruszenie 4020

    Jestem nauczycielem. Z przyjemnością będę pracował 40 godzin tygodniowo... bo to o wiele mniej niż pracuję teraz. Mogę pracować od 8:00 do 15:00 i wychodząc ze szkoły zapominając o pracy. Teraz wracam po godzinach pracy w szkole...a w domu pracuję kolejnych 5... korzystając z własnego komputera, drukarki, zużywając prąd za który płacę... itp. Rozumiem,również że za wszelkie rzeczy które będę robił dla szkoły po godzinie 15:00 będę dostawał dodatkowe wynagrodzenie... zebrania, wyjścia z młodzieżą, wyjazdy na konkursy itp. Poproszę również o ryzę papieru przynajmniej raz w miesiącu... bo dotychczas jeśli chcę coś wydrukować dla uczniów... muszę sam ją sobie kupić. To tak tylko w temacie postu od Pana z 13:48.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gosc(2018-09-22 13:48) Zgłoś naruszenie 3947

    Jakie podwyżki, 40 godzin tygodniowo zabrać dodatkowe urlopy i dni wolne, niech pracują jak wszyscy. Miesięcznie dwadzieścia parę godzin tygodniowo lub kilkanaście, a wypłata jak za normalna pracę,

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • DZIADZEK-ALE DZIAD-50LAT STAZ-921 ZL DO REKI.(2018-09-22 12:14) Zgłoś naruszenie 3013

    KTO WYCHODZI BRONIARZ CO STAJE RAMNIE W RAMNIE Z KODEM SMRODEM I ROBI SZOL PRZYSPAWANY DO FOTELA I UDAJE ZE DZIODZI TO JEST HANBO OKRYTY CZLOWIEK.DLA CZEGO NIE WYCHODZIL ZA PO IPSL I WCZESNIEJ.20 PARE LAR PELNI TO FUNKCJE ALE NIC NIE ZROBIL TYLKO GAMZA NA ULICY PRZED WYBORAMNI.SAM CHCIAL TEGO CO PARTJA RZODZOCA A TERAZ PALI GLUPA I POWSTAJE KAMIENI KUPA A ZNIEGO JESTD.........aILE GODZIN PRACUJO NAUCZYCIELE I ILE ZARABIAJO.A DAC IM TE NASZE SWIADCZENIE921 ZL CO ZLODZIEJE I KOMUCHY NAS OKRADLI W2001 ROKU.SLD SDPL UP PO PSL ZAPAMIETAMY NA WSZYSTKICH WYBORACH WYGRACIE ALE NA FUJARCE.

    Odpowiedz
  • Podno(2018-09-22 17:03) Zgłoś naruszenie 2136

    Ciągle im mało.Od kiedy słyszę mało i mało.To do marketu zapraszam na kasę tam poznacue dopiero jak się ciężko pracuje

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 1234(2018-09-22 20:36) Zgłoś naruszenie 1416

    Mam dość patrzenia jak ciągle te same grupy strajkuja.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2018-09-23 10:06) Zgłoś naruszenie 1316

    Nauczyciele protestujący to banda finansowana przez Putina

    Odpowiedz
  • Adam Lidke (2018-09-22 21:23) Zgłoś naruszenie 1117

    A gdzie oni byli trzy lata temu jak zarabiali mniej niż teraz. Bezrobocia nie ma możliwości ogromne ale wakacje, ferie, przerwy świąteczne, rok płatnego urlopu TO PASUJE TAK

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AM(2018-09-23 10:33) Zgłoś naruszenie 105

    Ja bym chciała wiedzieć, gdzie są te wolne etaty w szkołach i przedszkolach, bo ani jednego ogłoszenia nie widziałam od miesięcy, a chętnie bym popracowała 18godzin dydaktycznych + dodatki i pensja z karty nauczyciela zamiast najniższą krajową i 28 godz. dydaktycznych w szkole niepublicznej ;)

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dorota(2018-09-24 07:36) Zgłoś naruszenie 83

    A ja mam już dość słuchania, jak to nauczyciele mają dobrze, kończy się wrzesień a ja nie miałm ani jednego wolnego popołudnia, żeby je spędzić ze swoimi dziećmi, non stop produkuję setki stron nikomu niepotrzebnej dokumentacji, przygotowuję lekcje, planuję wycieczki i imprezy, jestem opiekunem samorządu uczniowskiego, ścigam rodziców, by podpisali dziesiątki wymaganych papierów...za to dostanę 2100 zł, społeczną nienawiść bo przecież za mało tyram oraz nieustane pretensje roszczeniowych rodziców (bo nie taka wycieczka, bo za krótka, bo za długa, bo za łatwo, bo za trudno ). Dlaczego mam wychowywać cudze dzieci nigdy wychowaniem nie dotknięte? Co robili ich rodzice przez 8 lat? W mojej szkole są 4 wakaty, niedługo dojdzie 5, bo ile można to znosić, chętnych na ten miód zapraszam

    Odpowiedz
  • UW(2018-09-23 07:37) Zgłoś naruszenie 710

    Nauczyciel w porównaniu z wykładowca na państwowej uczelni zarabia o co najmniej 1000zł wiecej i wciąż im mało.a co maja powiedziec wykładowcy którzy zarabiaja 2500zł brutto?A wracając do domów nie ma czasu na rodzine bo trzeba sprawdzac testy,wpisywac oceny przesyłac na uczelnie,przygotowac tematy,to pochłania godziny które powinien spedzac z rodzina ale nie ma na to czasu.sprawy które powinna robic administracja uczelni spadły na wykładowców z tym,że administracja ma większe zarobki niz pensum wykładowcy.Gdzie te obiecane podwyzk?Jak dostanie uczelnia pule to podzieli między kolesiów a wykładowcy zobacza wielka figę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2018-09-24 09:00) Zgłoś naruszenie 60

    ja mam dość strajków róznej maści

    Odpowiedz
  • permanentny(2018-09-23 18:18) Zgłoś naruszenie 64

    Czym się różni nauczyciel od lekarza czy sędziego? Niczym.Lekarz leczy, sędzia zasadza wyroki,a nauczyciel uczy.A dlaczego są takie dysproporcje między kastą sężiów i lekarzy a nauczycielami? Kasta powyżej 25ooozł a nauczyciel 3000zł i Zalewska obiecuje 150 zł podwyżki rozłożone na 3 lata a szczątkową premię chyba po to aby nauczycieli poróżnić i żeby się pozabijali.Lekarz ucieka o 11tej ze szpitala.wraca przed 13 sta i wychodzi.Sędzia chodzi po sklepach od 11 do 12 a potem do domu.A nauczyciel siedzi w szkole od 7 rano do `17 tej dlaczego są takie różnice?W zarobkach i czasie pracy???Ano dlatego ,że oświata nie ma szczęścia do ministra już od 8 lat .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pol(2018-09-22 18:33) Zgłoś naruszenie 56

    Podno trzeba było się uczyć ????? tacy głosują na pis

    Odpowiedz
  • koper(2018-09-24 09:54) Zgłoś naruszenie 53

    Jako rodzic doceniam pracę nauczycieli i uważam, że powinni godnie zarabiać. Powierzamy im swoje dzieci, niech będą zadowoleni z pracy, a nie sfrustrowani brakiem podwyżek.

    Odpowiedz
  • Prcuję w Banku....(2018-09-24 08:40) Zgłoś naruszenie 55

    I mam wgląd w owe Niskie Zarobki Nauczycieli.... Trzepią kasę aż furczy. A elita elit to ci od korków do Matury. Ich stan wpływów na konto jest wyższy od pensji dyrektorskiej (mówimy tyko o tym co koncie a wiadomo że korki to gotówka do ręki)... Ech a u mnie w Banku od 10 lat zero podwyżki...u nich co roku prawie o 10% i ciągle mało...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bul(2018-09-24 17:28) Zgłoś naruszenie 44

    Najpierw podnieść poziom nauczania a potem wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • Bobas(2018-09-25 10:49) Zgłoś naruszenie 45

    Cała prawda o zarobkach nauczycieli: Mam w rodzinie nauczyciela do podstawowej pensji dostaje co miesiąc dodatek motywacyjny koło 490zł netto. Do tego trzynastka, wczasy pod gruszą i inne dodatki np: za wysługę lat itp. W wakacje dostaje dodatek taki ze nie pracuje to jakieś 500zł miesięcznie. Wyjazdy integracyjne np: za 30zł bo resztę dopłaca samorząd. Płatne nadgodziny jak trzeba kogoś zastąpić. Ja proponuje aby Panie protestujące pokazały wszystko co dostają, a nie tylko pensję podstawową. Pensja podstawowa jest niska ale dodatki ją mocno podnoszą. Wiadomo fajnie zarabiać 5-7 tyś zł miesięcznie ale to trzeba isć do prywatnej firmy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EMERYT(2018-09-24 18:49) Zgłoś naruszenie 32

    KIEDY JA CHODZIŁEM DO SZKOŁY TO NAUCZYCIELE PRACOWALI CAŁY TYDZIEŃ O 8 DO 15 TAKŻ E W S O B O T Y ....................A NIE JAK TERAZ 18 -20 GODZ ..T Y G O D N I O W O !!! A TERAZ SŁYSZĘ TYLKO PODWYZKI PODWYZKI A DZIECIAKI NIC NIE POTRAFIA TYLKO OBSŁUGIWAĆ TELEFONY ........................

    Odpowiedz
  • Mni(2018-09-23 12:31) Zgłoś naruszenie 17

    Trochę późno się obudził ZNP. Pozwalacie na rządy katechetów – to macie. Ludzie agencji rzymskiej nie martwią się mieszkaniami, r-kami, emeryturami. A ich wychowankowie mają od nich wsparcie zapewnione – ludzie dobrej zmiany to ich znajomi i krewni. Porzućcie nadzieje popierający i głosujący na partię prawaków parafian.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-09-23 21:47) Zgłoś naruszenie 11

    A dlaczego pismaki z DGP nic nie żądają...Czy tak wam dobrze płacą..Czy może macie dodatkowe dochody ze źródeł nieopodatkowanych, co...np. zagranicznych

    Odpowiedz