Wyniki matur 2018: Najlepiej wypadły języki mniejszości, najgorzej - wiedza o społeczeństwie

autor: Karolina Nowakowska03.07.2018, 10:44; Aktualizacja: 03.07.2018, 15:03
W sumie do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku przystąpiło 247 840 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).

W sumie do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku przystąpiło 247 840 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).źródło: ShutterStock

79,7 proc. – tylu absolwentów szkół średnich przystępujących do egzaminu maturalnego w 2018 roku uzyskało wynik pozytywny. Blisko 15 proc. osób, które nie zdały egzaminu dojrzałości może przystąpić do tury poprawkowej w sierpniu. Pozostałe 5,5 proc. nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Batman (2018-07-03 13:16) Zgłoś naruszenie 50

    a takie one mądre, wygadane

    Odpowiedz
  • W(2018-07-03 15:12) Zgłoś naruszenie 73

    Trzeba jeszcze troszke ulatwic,zeby te dzieciaczki,ktore nie zdaly nie czuly sie gorsze!zdawanie ma byc na poziomie 100% karwasztwarz!!!!

    Odpowiedz
  • xxs(2018-07-03 15:50) Zgłoś naruszenie 61

    80% mądrych ludzi mamy, szkoda, że potem na ulicy ich spotkać trudno

    Odpowiedz
  • ula(2018-07-03 18:18) Zgłoś naruszenie 62

    super, mam wakacje, tylko co z tego jak rozglądam się za uczelnią cały czas, czy tylko ja mam wrażenie, że ciężko o uczelnie z naprawdę praktycznymi, wyspecjalizowanymi kierunkami dostosowanymi do rynku pracy? :/

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • matryra(2018-07-04 07:41) Zgłoś naruszenie 911

    a tam WOS najważniejsze są przedmioty ścisłe, biologia to jest przyszłość Polski, gospodarki, a nie jakieś tam WOS, Lektury, dość śmiecenia umysłów uczniom czymś nie potrzebnym - zmarginalizować to i tyle.

    Odpowiedz
  • pol(2018-07-12 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Matematyka i geografia rozszerzona w tym roku to zadania z kosmosu///

    Odpowiedz
  • Kineza(2018-07-16 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie zadowalająco. Cieszę się bo jeszcze przed wynikami aplikowałam na wsb.

    Odpowiedz