statystyki

Zablokowane podwyżki na uczelniach

autor: Urszula Mirowska-Łoskot02.11.2017, 07:19; Aktualizacja: 14.11.2017, 08:32
studenci, studia, uniwersytet

studenci, studia, uniwersytetźródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nie zgadza się, aby dodatki, płace czy stypendia na uczelniach uzależnić od minimalnego wynagrodzenia. To jedna z uwag, którą resort złożył do projektu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

– To rozwiązanie, które w znaczący sposób usztywnia planowanie budżetu. Każdorazowe podwyższenie najniższej płacy powodowałoby automatyczne zwiększanie wydatków – wyjaśnia Teresa Czerwińska, wiceminister finansów.

Wskazuje również, że na akceptację propozycji, które powodować będą zwiększanie wydatków w sferze szkolnictwa wyższego i nauki, nie pozwala odpowiedzialność za utrzymanie stabilności finansów publicznych oraz ograniczenie deficytu.

– Wprowadzenie tego typu rozwiązania mogłoby doprowadzić do niekontrolowanego wzrostu wydatków budżetowych. A w konsekwencji spowodować objęcie Polski procedurą ograniczenia nadmiernego deficytu – podkreśla Czerwińska.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • nn(2017-11-02 19:04) Zgłoś naruszenie 80

  na podwyżkach wygrani sa ci, którzy dostają jako je jako pierwsi, ci którzy dostaja na końcu, zwykle mają wyrównanie do poziomu z przed podwyżek cen

  Odpowiedz
 • zen(2017-11-04 09:55) Zgłoś naruszenie 70

  No to pora opuścić polską Alma Mater- za takie pieniądze nie zamierzam pracować-czekają już na mnie 2 miejsca w instytutach badawczych poza krajem.

  Odpowiedz
 • Marek(2017-11-04 11:01) Zgłoś naruszenie 70

  Dla innych podwyżki są, a dla tak zwanej elity kraju już nie. No cóż...

  Odpowiedz
 • czesiek(2017-11-12 09:45) Zgłoś naruszenie 40

  Podwyżki dostają w tym kraju ci, co palą opony pod Sejmem albo odchodzą od łóżek pacjentów. Akademicy mogą co najwyżej odejść od zmysłów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane