500 plus dla nauczycieli, czyli 41 warunków do spełnienia

autor: Artur Radwan25.09.2017, 07:29; Aktualizacja: 25.09.2017, 08:07
nauczycielka

MEN zaproponowało więc, że podstawowa ścieżka awansu zawodowego wydłuży się z 10 do 15 lat, ale z możliwością jej skrócenia.źródło: ShutterStock

Pedagodzy, aby skrócić sobie ścieżkę awansu zawodowego lub ubiegać się o dodatkowe świadczenie pieniężne, będą musieli otrzymać wyróżniającą ocenę. A kryteria jej uzyskania będą wyśrubowane.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

 • inflacja(2017-09-29 17:08) Zgłoś naruszenie 00

  "Inflacja we wrześniu wyniosła 2,2 proc. rdr - podał właśnie, w tzw. "szybkim szacunku", Główny Urząd Statystyczny. "

  Odpowiedz
 • strajk(2017-09-29 12:53) Zgłoś naruszenie 180

  Apel do związków. O poważne podwyżki trzeba walczyć już teraz, a te obiecane 15% potraktować jako propozycję waloryzacji pensji za ostatnie 6 lat. Zobaczcie co robią teraz lekarze, rezydencji zarabiający na początek więcej niż nauczyciele dyplomowani ogłaszają głodówkę bo nie da się żyć za takie pensje i chcą co najmniej 2x więcej na początek. Jak nauczyciele prześpią monet gdy wszyscy dostają podwyżki to potem gdy dobry czas się skończy znowu zobaczymy figę z makiem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dyplomowany(2017-09-29 00:00) Zgłoś naruszenie 311

  Jest godzina 24. Właśnie skończyłam poprawiać prace moich uczniów z j.polskiego. Nikt nie liczy, ile godzin poświęca nauczyciel na pracę w domu i przygotowanie ciekawych zajęć dla swoich uczniów. A jest tego sporo. Są to niezapłacone godziny. Pozostaje nam satysfakcja i uśmiech naszych podopieczonych. Dobranoc.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nauczycielka 50+(2017-09-27 18:42) Zgłoś naruszenie 380

  He, he, he, już w szkołach jest wyścig szczurów, a teraz dopiero się zacznie. Wygryzanie, podgryzanie, donoszenie, szkalowanie, oczernianie, mobbingowanie, podlizywanie się dyrektorom, a nauczyciele uczciwie, solidnie pracujący nawet nie maja szans. He, he, he, ani myślę brać udziału w tym zagryzaniu się szczurów. Będę się przyglądać i spokojnie pracować i się śmiać jak koleżanki się zagryzają dla 500 zł.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prosty belfer (2017-09-27 11:45) Zgłoś naruszenie 110

  Moja analiza jest prosta dotacja oświatowa bardzo często jest przekazywana na inne cele związane z budżetem Gmin i Powiatów więc nie dziwmy się że jest tyle kryteriów do spełnienia. Większa połowa budżetu gmin to subwencja oświatowa więc proszę odpowiedzieć sobie na pytanie dla kogo to ma być dodatek???????????????

  Odpowiedz
 • abc(2017-09-27 09:31) Zgłoś naruszenie 529

  Nie do końca to tak działa. Kto w innych branżach negocjuje z pracodawca podwyżki bez konkretnych argumentów typu - dodatkowe projekty/obowiązki (=więcej pracy=częste nadgodziny)? Nauczyciele mają zapłacone za każdą dodatkową nadgodzinę a inni? Można pomarzyć. Porównując jabłko do jabłka , macie takie samo wykształcenie - ten sam zawód różnią Was tylko stopnie awansu zawodowego (stąd słuszne zróżnicowanie płacowe), dodatki za wychowawstwo i inne rzeczy, o których może nie wszyscy wiedzą. Pensje są zróżnicowane prawidłowo , można jedynie dyskutować nad ich wysokością. Ciągle jednak coś Wam nie pasuje : 500 plus - ok. ale dla wszystkich bez kryteriów przyznawania ! ? Tak było w socjalizmie , teraz od dawna panuje nam kapitalizm , który rządzi się nieco innymi prawami rynku, wymagań, i min.. wynagrodzeń. Najpierw trzeba coś dać żeby dostać a nie tylko być i brać. Trzeba to rozumieć. Jeszcze jedno - skoro tak słabo płacą nauczycielom w szkołach - otworzył się rynek pracy - potrzeba wielu ludzi na różne stanowiska , pracę można łatwo zmienić. Ilu nauczycieli ją zmieni...??? Zgadnijcie sami.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • z(2017-09-26 23:49) Zgłoś naruszenie 660

  Wystarczyłby dodatek motywacyjny na odpowiednim poziomie czyli taki jak w stolicy 500 a nie ochlap 60 zl brutto, Dodatek za wychowawstwo taki jak w stolicy czyli np. 500 a nie 80 brutto. Nie wiem czym różni się praca wychowawcy w mniejszej miejscowości od pracy w stolicy.. Potem wylicza się ile to zarabia nauczyciel na podstawie zarobków w stolicy, co nie jest prawdą . Nauczyciele w Polsce pomimo takiego samego stażu i stopnia awansu zarabiają rożnie ale na pewno nie tyle co w stolicy. Kiedy MEN wreszcie to wszystko wyrówna i odda nauczycielom dodatki za stopnie specjalizacji , które nam odebrano po reformie z 2000 roku a nie wymyśla nauczyciela specjalistę . Poza tym niech nie mówi o dodatku 500 plus bo taki ma być za 5 lat . Spo0leczenstwo nieświadome myśli ,ze nauczyciele już dostają 500 plus. podobnie jak z podwyżkami po 120 zl przez trzy lata i to dopiero od kwietnia. Kpina i żarty z nauczycieli jak zwykle.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Filut(2017-09-26 18:50) Zgłoś naruszenie 170

  Strajk generalny

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • abc(2017-09-26 10:16) Zgłoś naruszenie 04

  A drodzy Państwo jak jest gdzie indziej ? Kto dostaje"z klucza" pieniądze za b.bobrze wykonana pracę / innowacje ? To są tematy motywacyjne , niestety. Premia jest ZAWSZE dodatkiem MOTYWACYJNYM a nie OBOWIĄZKOWYM. Rozumiem obawy typu niechęć tej pani do tamtej - na to nic nie poradzimy tak jest wszędzie nie tylko w środowisku nauczycielskim, proszę wierzyć. Przyzwyczailiśmy się do myśli że nam "się należy" podwyżka i już - to już archaizm. NIC nikomu się nie należy gdy odklepuje swoją pracę byle jak i się nie stara. Ten dodatek ma motywować min. do tego aby coś jeszcze się chciało robić z dziećmi, być kreatywnym w swoim zawodzie. Podwyżki inflacyjne i inne - to już całkiem odrębny temat do dyskusji - proszę tego nie mieszać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2017-09-25 21:26) Zgłoś naruszenie 211

  Jedyną metodą na redaktora 5000 plus jest podanie go sądu o zniesławianie przez niego Nauczycieli i sianie nienawiści to są zachowania,które penalizuje Kodeks Karny ,,a jeśli informacje na jakie powołuje się np wójta Marka Olszewskiego są prawdziwe to jego również.Panie Przewodniczący Broniarz obudź się pan i zacznij na drodze sądowej bronić prawdy o Nauczycielach.W pojedynkę samemu bardzo trudno to zrobić,ale pan ma zaplecze prawników i pieniądze na nich,dodam ze składek członków,

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Agnieszka(2017-09-25 20:10) Zgłoś naruszenie 190

  Wydłużenie awansu zawodowego, a także podniesienie kryteriów oceny nauczycieli jest jak najbardziej konieczne i zasadne – deklaruje Marek Olszewski, wójt gminy Lubicz, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP.- Jasne bo znowu to samorządy oszczędza pieniądze.

  Odpowiedz
 • dde(2017-09-25 20:07) Zgłoś naruszenie 201

  Chciałbym wiedzieć jak do tego się będą miały obecne dodatki motywacyjne? Bo słyszałam plotkę, że to 500+ będzie sfinansowane likwidacją obecnych motywacyjnych, które są dla wszystkich. Czy to prawda? Związkom nie wolno się zgodzić na te propozycje. Należą się nam podwyżki normalne jak każdemu. Średnia pensja rok do roku urosła o 8%. I nie zamierza się zatrzymać. O ile urośnie przez najbliższe 3 lata, gdy my mamy niby dostać 15%? O ile urosła przez ostatnie 6 lat i o ile urosła minimalna? Wystarczyłaby podwyżka taka jaka dotyczyła pensji minimalnej! Ale już teraz nie w 2022!

  Odpowiedz
 • Mural(2017-09-25 20:04) Zgłoś naruszenie 342

  No, zakasowali Perraulta, Andersena i Grimmów!!!W ich baśniach trzeba było spełnić 3 życzenia, aby dostać królewnę! Ale rzeczywistość tutaj jest upiorna! Nauczyciele, którzy przepracowali cięzko 30 i więcej lat, nie zasłużyli na takie frykasy! Dla nich była tylko harówka, cała ich rodzina zaangażowana w pracę mamy nauczycielki. Słów brak!

  Odpowiedz
 • Siłaczka?(2017-09-25 19:10) Zgłoś naruszenie 561

  Już się przestaję utożsamiać z Siłaczką. Coraz mi bliżej do "naszej szkapy"... Polonistka

  Odpowiedz
 • xxx(2017-09-25 19:09) Zgłoś naruszenie 561

  Nauczyciel ma uczyć i dostawać jak każdy płace za prace, a nie babrać się w zbierane dokumentów. Dodatkowa praca dodatkowa płaca.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Nauczycielka1(2017-09-25 17:50) Zgłoś naruszenie 662

  Jestem nauczycielem dyplomowany z 19 letnim stażem. Co roku kilkunastu laureatów konkursów historycznych i plastycznych, pełne zaangażowanie w życie szkoły, dekoracje, promocje szkoly, festyny charytatywne itp.itd. Nie będę stawać na głowie, tworzyć na siłę jakieś chore innowacje, żeby może kiedyś dostać kilka zł. więcej, wręcz przeciwnie może czas odpocząć? Myślę, że wiele wyrzeczeń i pozytywnych działań reforma pani minister nie obejmuje, więc dzieci stracą i to. Ktoś, Kto ma trochę honoru nie będzie się rzucał na ten finansowy, wirtualny ochłap. A co, jeśli dyrekcja nie lubi nauczyciela? Kto to przeskoczy?

  Odpowiedz
 • Anna86(2017-09-25 17:27) Zgłoś naruszenie 316

  Ten pan Marek Olszewski zupełnie nie zdaje sobie chyba sprawy na czym polega awans zawodowy. Przypominam, że teczek nie ma dawno! Tworzy się dokumenty, ale po to żeby udowodnić to co się robiło. Jestem świeżo po obronie mianowanego. Napisałam i realizowałam innowacyjne, projekty, brałam udział w licznych programach ogólnopolskich i międzynarodowych. Na koniec zdawałam egzamin przed komisją, więc nie wiem skąd pan wójt ma takie wieści o tym że TYLKO tworzy się teczki.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Nauczycielka(2017-09-25 17:03) Zgłoś naruszenie 1076

  Przepraszam najmocniej - a czy nauczyciele to nie mają normalnego życia prywatnego? Rodzin, przyjaciół, hobby? Całe życie mają spędzić w szkole, i tak naprawdę żebrać o każdy grosz, który i tak za cholernie ciężką pracę im się należy !!!

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Dyplomowany z Dolnego Śląska(2017-09-25 15:54) Zgłoś naruszenie 541

  Przed durnowatym awansem od stażysty do dyplomowanego były stopnie specjalizacji zawodowej . Durnowatym ministrom nie przyszło na myśl, żeby je zostawić . Zaczęli eliminować technika tworząc licea techniczne za miliony. Licea zlikwidowano bo nie było stać na wyposażenia pracowni . Teraz polonistka że Świebodzic durnieje jak tamci uderzając w kadrę . Za dużo nauczycieli? Czekają aż sami odejdą. Jako były nauczyciel dyplomowany mogę powiedzieć, że szkolnictwo to najbardziej durna instytucja z durnowatymi głupkami ministrami. Wdeptają i zaorają wszystko a później mówią, że trzeba coś zmienić.

  Odpowiedz
 • wishka(2017-09-25 15:18) Zgłoś naruszenie 71

  gdzie można przeczytać projekt ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane