Strefa aplikanta: sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż kazusy z prawa cywilnego

07.02.2014, 10:20; Aktualizacja: 08.02.2014, 14:13
książki, okulary, prawo

Kazusy z prawa cywilnegoźródło: ShutterStock

Przedstawiamy kolejną część cyklu, który ma ułatwić młodym prawnikom przygotowanie się do egzaminu adwokackiego i radcowskiego zaplanowanego na 19–21 marca. W tym tygodniu zachęcamy do analizy kazusów z zakresu prawa cywilnego. Opracował je Kamil Gorzelnik, adwokat, autor książki „Egzaminy prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości”, tom 3. Wszystkim aplikantom polecamy także sięgnięcie po tom 1 „Egzaminów...”, w którym można znaleźć zadania egzaminacyjne z lat 2012–2013 wraz z propozycjami odpowiedzi oraz kompletne akta cywilne z wyrokami i uzasadnieniami. Pozycją, której nie może przegapić żadna osoba przystępująca do egzaminu zawodowego, jest „69 apelacji cywilnych i karnych” autorstwa Stefana Jaworskiego, zawierająca przykłady konkretnych apelacji cywilnych wraz ze wskazówkami, jak prawidłowo sporządzać tego typu pisma. Przydatne w trakcie egzaminu będą również 2 tomy „Orzecznictwa Aplikanta”: Kodeks cywilny oraz Kodeks postępowania cywilnego z wyborem najważniejszych orzeczeń, które przydadzą się przy pisaniu apelacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Advocat(2014-02-09 13:56) Zgłoś naruszenie 00

  Znalezłem błąd w zdaniu :P

  "stwierdzili, że Michalina Kownacka jest niezdolna do brania udziału w czynnościach procesowych i wymaga leczenia psychiatrycznego w związku z rozpoznaną u niego chorobą psychiczną.

  Powinno byc napisane: rozpoznaną u niej chorobą ...

  Odpowiedz
 • Advocat(2014-02-09 13:57) Zgłoś naruszenie 00

  Sam przyznaje sie do błędu bo powinno byc Znalazłem :D

  Odpowiedz
 • little_horn(2014-02-09 20:24) Zgłoś naruszenie 00

  Nie jestem pewien, ale czy w sytuacji, gdy zarzuca się nieważność postępowania 379 pkt 5 to nie powinno się robić zarzutu naruszenia przepisów procedury mogącej mieć wpływ na rozstrzygnięcie? Jeżeli zachodzni nieważność to nie ma znaczenia, czy naruszenie procedury mogło mieć wpływ na wynik sprawy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane