Każde kolokwium, zarówno pisemne, jak i ustne, może być stresujące dla aplikantów. O wiele łatwiej jednak sobie poradzić z nerwami, jeśli zna się zakres zagadnień obowiązujących podczas egzaminu.
Aplikanci, którzy będą zdawali kolokwium w formie ustnej muszą udzielić odpowiedzi na trzy wylosowane przez siebie pytania. Co ważne – członkowie komisji mają prawo zadać osobie egzaminowanej dodatkowe pytania związane z wylosowanym zagadnieniem.
Kolokwia
Dla kolokwiów na I i II roku aplikacji zbiór pytań będzie obejmował 248 pytań z zakresu prawa pracy i 84 pytania z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych.
W przypadku aplikantów będących na III roku aplikacji – zbiór pytań liczy 314 pytań z zakresu prawa administracyjnego materialnego.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie kirp.gov.pl
Komentarze(10)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszeOdp: w każdym kraju funkcjonują inne przepisy. Dlatego w Polsce nie słyszy się o prawnikach niemieckich, rosyjskich czy czeskich.
do aplikant:50% absolwentow dziennych studiow w Polsce nie potrafi zdac prostego testu na aplikacje,a druga polowa wcale nie startuje na apliakcje bo zwyczajnie nie chce byc prawnikiem.
Srednia ilosc podejsc do egzaminu wynosi w Polsce 3 razy.Ci mniej zdolni startuja 7 razy.
Tak sie akurat sklada ,ze w normalnym panstwie nikt by nie wydal mu dyplomu mgr z godlem Rzeczypospolitej.
Na kierunkach jednolitych dyplom z godlem maja prawo dostac tylko osoby zweryfikowane panstwowym egzaminem,ci z uczelnianym nie maja takiego prawa.W Polsce dyplomy wydaje niestety uczelnie stad jest duzo problemow z praca iz poziomem.
Przecietnie absowentowi studiow dziennych prawa polskiego nauka prawa zajmuje wiec min.9 lat.5 lat studiow plus 3,5 roku aplikacji.I jest to prawnik bardzo przecietny,zostanie co najwyzej urzednikiem-mimo,ze uczelnia dala mu status prymusa wg.wlasnych/subiektywnych regul.
r