Aplikacja adwokacka:
28 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część pierwsza
W pierwszym dniu egzaminu adwokackiego zdający rozwiązuje test składający się z zestawu 100 pytań. Czas trwania pierwszej części egzaminu adwokackiego wynosi 100 minut. Zdający zakreśla jedną z trzech odpowiedzi, ale nie może zmienić zaznaczonej opcji.
29 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część druga (zadanie z zakresu prawa karnego)
Zdający będą mieli za zadanie przygotowanie aktu oskarżenia, apelacji lub opinii prawnej w oparciu o przedstawiony stan faktyczny.
Czas na rozwiązanie tego zadania wynosi 360 minut.
30 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część trzecia (zadanie z zakresu prawa cywilnego)
Uczestnicy będą musieli przygotować pozew, napisać apelację lub sporządzić opinię prawną w oparciu o przedstawiony stan faktyczny.
Tutaj, podobnie jak wyżej – czas na wykonanie tego zadania wynosi 360 minut.
31 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część czwarta i piąta (zdający rozwiązuje zadania z zakresu prawa gospodarczego i administracyjnego)
Czwarta część egzaminu będzie polegała na przygotowaniu umowy, pozwu, wniosku lub apelacji bądź też na sporządzeniu opinii prawnej w oparciu o opracowane na potrzeby egzaminu akta lub przedstawiony stan faktyczny.
Ostatnia część to napisanie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego lub skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego, albo sporządzenie opinii prawnej w oparciu o zaistniały stan faktyczny.
Zdający na tę część egzaminu mają 480 minut.
Aplikacja radcowska:
28 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część pierwsza
W pierwszym dniu egzaminu radcowskiego zdający rozwiązuje test składający się z zestawu 100 pytań. Czas trwania pierwszej części egzaminu radcowskiego wynosi 100 minut. W teście podano trzy odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa. Warto dodać, że niedozwolona jest zmiana zakreślonej odpowiedzi.
29 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część druga (zadanie z zakresu prawa karnego)
Zadaniem zdających będzie przygotowanie aktu oskarżenia, apelacji lub opinii prawnej w oparciu o przedstawiony stan faktyczny.
Czas przeznaczony na rozwiązanie zadania wynosi 360 minut.
30 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część trzecia (zadanie z zakresu prawa cywilnego)
Uczestnicy będą musieli przygotować pozew,wniosek, napisać apelację lub sporządzić opinię prawną w oparciu o przedstawiony stan faktyczny.
Zdający mają 360 minut na uporanie się z zadaniem.
31 sierpnia 2012 r. - godz. 10.00 - część czwarta i piąta (zadania z zakresu prawa gospodarczego i administracyjnego)
Czwarta część egzaminu to przygotowanie w zależności od przedstawionego stanu faktycznego: umowy, pozwu, wniosku, apelacji lub sporządzenie opinii prawnej.
Piąta część będzie obejmowała przygotowanie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego lub skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego albo sporządzenie opinii prawnej w oparciu o zaistniały stan faktyczny.
Na rozwiązanie tych zadań przewidziano 480 minut.
W przypadku obu egzaminów można korzystać z własnego sprzętu komputerowego – oczywiście możliwość ta nie dotyczy I części (testowej).
Komentarze(12)
Pokaż:
Gratuluję wiedzy na egzaminie i życzę dużo dużo szczęścia,znajomości i wytrwałości w nich w znalezieniu jakiejkolwiek pracy na obszarze ich profesji.
Na całym cywilizowanym świecie ludzie dążą do hiperspecjalizacji, bo tylko to zapewnia odpowiednią biegłość.
Zajmowanie się wszystkim to najlepsza droga do bycia kiepskim ze wszystkiego.
Element zabawny w tym wszystkim jest taki, że poprawność działania oceniana jest w ramach grupy ludzi, którzy odpowiedzialni są za system, który się 'wykoprytnał' i leży już od dłuższego czasu. System niewydolny, drogi, powszechnie postrzegany jaki niesprawiedliwy (odsyłam do sprawdzenia kim byli ministrowie sprawiedliwości przez ostatnie 20 lat)
To trochę tak, jakby mechanik, który zamiast naprawić, popsuł samochód, a następnie egzaminował kandydatów na mechanika.