Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiły się informacje dotyczące tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Konkurencja będzie silniejsza niż w ubiegłym roku – zgłosiło się bowiem więcej chętnych kandydatów. Egzaminy rozpoczynają się 29 września 2012 r., pozostało więc niewiele czasu na doszlifowanie wiedzy.

Egzaminy zostaną przeprowadzone jednocześnie w 24 miastach w Polsce, zaś pieczę nad nimi sprawować będą komisje egzaminacyjne. Ministerstwo poinformowało, że z uwagi na dużą liczbę chętnych zostaną powołane dodatkowe komisje egzaminacyjne.

Zgłoszenia

Ze wstępnych informacji Ministerstwa wynika, że zainteresowanie egzaminami jest większe niż w ubiegłym roku (z wyjątkiem aplikacji notarialnej). Poniższe dane mogą ulec zmianie z uwagi na fakt, że wiele podań wciąż napływa pocztą.

1. Aplikacja adwokacka - chętnych ok. 4 300 osób (w zeszłym roku było 4128 kandydatów).

2. Aplikacja radcowska – ok. 6200 osób (w zeszłym roku zgłosiło się 6117 kandydatów).

3. Aplikacja notarialna – ok. 850 osób (poprzedni rok: 1130 kandydatów).

4. Aplikacja komornicza – ok. 660 osób (zeszły rok: 639 kandydatów).

Egzaminy

Kandydaci, którzy zgłosili kandydatury będą mogli spróbować swoich sił podczas tegorocznych egzaminów. Odbędą się one w dniu 29 września 2012 r. o godz. 11.00.
Pozostało jeszcze kilka dni – warto w tym czasie przyjrzeć się liście aktów prawnych na których będą bazowały testy.

Skuteczną pomocą jest także rozwiązywanie testów z poprzednich lat.

Warto się przyłożyć i nadchodzący czas wykorzystać w taki sposób, żeby w jak największym stopniu zwiększyć swoje szanse i dostać się na upragnioną aplikację.

Więcej informacji na stronie ms.gov.pl