Bobrowicz: Czy uczymy naszych aplikantów odwagi?

autor: Maciej Bobrowicz07.02.2017, 16:00
Maciej Bobrowicz

Maciej Bobrowiczźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Materialy prasowe

Na jednej z konferencji, w których niedawno brałem udział, uczestnik panelu – znakomity prawnik zadał zaskakujące pytanie: „Czy uczymy naszych aplikantów odwagi?”. Zapadła cisza...

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Ein Otocki(2017-06-10 12:46) Zgłoś naruszenie 01

    Co ma przypisana wina w sprawie rozwodu do majątku czy alimentów? Nic, to tylko wina i w wyniku decyzja rozstania dwojga obywateli, a czegóż jeden z obywateli jest okradany bezprawnie? Przecież cała wykładnia ustawowa przepisów o wspólnotach ustawowych małżeńskich jest przestępcza całkowicie, bo narzucanie własności w połowie w stosunku do dwóch osób dorosłych pracujących w różnym stopniu i zarabiających, to wymuszenie haraczu, okradanie jednego z obywateli i powoływanie się na przestępcze w takich sprawach przepisy prawne. Przecież małżeństwa na ogól są najczęściej zawierane właśnie dla łatwiejszego życia z wyzysku i okradania mężczyzn, jako że dorosłe małżonki najczęściej nie pracują w ogóle, wykorzystując ciężki dorobek mężczyzny żeby się wzbogacić w ten sposób z całą pewnością przestępczo i coraz częściej rozwieść się okradając także z wypracowanego majątku, dorobku życia w pracy mężczyzn, żyjąc wygodnie z alimentów przyznawanych z funduszu alimentacyjnego i zasądzanych byłym mężom w poczet bezrobotnych i przestępczych dorosłych obywatelek, które żyją z tego krwawego dorobku nagminnie, doprowadzając w ten sposób świadomie i z premedytacją do morderczego wyzysku obywatela z wszelkich wartości życia i pracy, odpoczynku i czasu własnego życia, jak i dorobku i majątku, doprowadzając do bezdomności i śmierci, co z łatwością uzyskują wnosząc o zakaz widywania się z dzieckiem, wspólnego mieszkania i alimenty, po bezlitosnym wieloletnim wyzysku okradając i dobijając obywateli bezwzględnie i śmiertelnie, wykorzystując i odbierając rzeczywiście wszystko w czym zbrodnicze przestępczynie masowo wspomagane są przez administrację, także sądową w zmowie przestępczej osiągającej zyski z takich praktyk.

    Odpowiedz
  • M(2017-03-23 12:07) Zgłoś naruszenie 11

    Podoba mi się ten tekst. Dobrze, że zwrócił Pan publicznie uwagę na tę cnotę, jaką jest odwaga. Uważam, że trzeba być odważnym, właśnie odwagi boją się politycy czy inne osoby uprzywilejowane li tylko z racji pełnionej funkcji (np. profesorowie, urzędnicy), w tym także sędziowie. Z obrzydzeniem patrzę jak adwokat czy radca prawny, opuszczając salę sędziowską kłania się sędziemu po pas, naprawdę szacunek można zdobyć rzetelnie wykonaną pracę, a żegnając się z sądem wystarczy grzecznie skinąć głową i powiedzieć do widzenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawnik(2017-02-15 12:41) Zgłoś naruszenie 32

    Bartoszewski ma być autorytetem ? No niestety słaby pomysł. Poczytajcie sobie. http://wpolityce.pl/historia/196233-bartoszewski-zablokowal-posmiertne-przyznanie-orderu-orla-bialego-dla-rtm-pileckiego-pluzanski-odslania-kulisy-skandalicznego-zachowania-ministra-platformy

    Odpowiedz
  • niekorporacyjny(2017-02-10 23:39) Zgłoś naruszenie 10

    Bełkot, nie odpowiedział też na pytanie

    Odpowiedz
  • maria(2017-02-09 08:42) Zgłoś naruszenie 20

    Przecież korporacje mają za nadrzędny cel - ochronę interesów klienta przed brakiem profesjonalizmu tych spoza korporacji. One nie robią niczego dla siebie, tylko dla innych. To szlachetni ludzie....

    Odpowiedz
  • ja(2017-02-08 08:23) Zgłoś naruszenie 61

    Piękne słówka, ale insynuacje idą wyraźnie w kierunku modnego ostatnio "wypowiadania posłuszeństwa władzy" nakręcania się i nieuzasadnionego tworzenia atmosfery zagrożenia. Ech...

    Odpowiedz
  • skąd radcowscy patroni znali prawo karne?(2017-02-07 17:59) Zgłoś naruszenie 113

    Jak pan jesteś taki odważny panie Bobrowicz, to zdaj pan egzamin z karnego, razem ze swoim kolegami równolatkami. A potem aplikuj pan u patrona, takiego co się zna na karnym przez 3,5 roku. Bo trzeba odwagi, żeby się przyznać, że wy dostajecie uprawnienia za darmo, a innym każecie tracić czas na bezsensowne egzaminy i aplikacje.

    Odpowiedz
  • i kto to mówi :)))))(2017-02-07 17:53) Zgłoś naruszenie 115

    Odwagi ???? Wy ??? :))))) Przecież wy się boicie konkurencji prawników nieskorporowanych. Państwo musi przmuszać do zapisywania się do waszej organizacji groźbą braku możliwości pełnej reprezentacji klienta. Jak jesteście tacy odważni, to załatwcie sobie, żeby przynależność do korporacji prawniczych nie była przymusowa. No ale do tego potrzeb odwagi. :)))))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zadowolona(2017-02-07 17:13) Zgłoś naruszenie 200

    Panie Prezesie :)))) ___ większość aplikantów nie ma co jeść, żyje tylko dzięki zapomogom od rodziców, a Pan pisze o "odwadze"...:)))

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz