statystyki

Adamczyk: Mam nadzieję, że Rosja wycofa się z regulacji dotyczących przewoźników

04.02.2016, 18:37

Minister Andrzej Adamczyk liczy na to, że Rosjanie wycofają się z wewnętrznych regulacji, które uderzają w polskich przewoźników drogowych. Szef resortu infrastruktury i budownictwa mówił o tym dziennikarzom w Brukseli po spotkaniu z unijną komisarz ds. transportu Violettą Bulc.

Reklama


Reklama


W przyszłym tygodniu ma dojść do kolejnego spotkania na temat problemów w przewozach towarowych między Polską a Rosją.

Minister Adamczyk powiedział, że wczoraj zawieszono rozmowy, gdyż strona rosyjska chce nadal stosować przepisy krajowe, sprzeczne z polsko-rosyjskim porozumieniem. "To nie może być tak, że prawo krajowe - w tym przypadku ustalenia rosyjskie - stoi w sprzeczności z umową międzynarodową" - podkreślił minister. Według niego wszystko wskazuje na to, że strona rosyjska wycofa się z wewnętrznych regulacji, które uderzają w polskich transportowców.

Minister Andrzej Adamczyk powiedział też, że podczas dzisiejszej rozmowy komisarz Bulc wyraziła zrozumienie dla problemów polskiego sektora transportowego i przekonanie, że polskim negocjatorom uda się dojść do porozumienia ze stroną rosyjską.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • MAttEO(2016-02-04 21:35) Odpowiedz 00

    Jeszczio raz??? "... To nie może być tak, że prawo krajowe - w tym przypadku ustalenia rosyjskie - stoi w sprzeczności z umową międzynarodową..." Czyli powinniśmy być przygotowani na ewentualne zmiany polskich ustaw (i rozporządzeń) w razie ich konfliktu z umowami międzynarodowymi? A nie chodzi tu o harmonizację prawa wewnątrz UE, bo Rosja tam nie rośnie. Wariant 2: Rosja wypowiada (wg instrukcji Sądu Konstytucyjnego FR) umowę międzynarodowa jako niezgodną z przepisami i interesami FR.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama