Zaduch i tłok w WKD. Pesa zapłaci za omdlenia pasażerów?

autor: Konrad Majszyk, Piotr Dziubak21.07.2014, 07:10; Aktualizacja: 21.07.2014, 12:10
PESA, WKD

PESA, WKDźródło: Materiały Prasowe

Urząd Transportu Kolejowego wycofał z tras cztery nowe pociągi wyprodukowane przez bydgoską firmę. Wszczął także postępowanie przeciwko Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Omdlałych pasażerów musiało ratować pogotowie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (17)

  • PolakPatriota(2014-07-22 03:17) Zgłoś naruszenie 00

    No i widzicie, PESA? Chciało wam się sprzedawać do putinowskiej Rosji, to teraz macie "reklamę"! Do tej pory milczeliśmy, ale skoro chcecie jeszcze budować zakład produkcyjny u sowietów, to my wam taki cyrk w mediach zrobimy, że RUSKI rok popamiętacie! Tyle na początek - więc lepiej wycofajcie się z tego kontraktu, bo inaczej...

    Odpowiedz
  • nie rumianek lecz TVN(2014-07-21 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    I co z tego, że prototyp?! Czy prototypów nie testuje się najpierw przez producenta, a potem przez pesę przed oddaniem do uzytku? Jak mozna było przepuścić taka usterkę jak klimatyzacja i ścieranie się kół?! Dreamliner to tez propotyp, podobnie jak każdy nowooddawany model czegokolwiek. A co do tortur, to wiele z nich nie powoduje omdleń. Polecam ci kiedyś wypróbować różnice na sobie. WKD jest samorzadowa , więc tą karę wymierzymy sami sobie? Odszkodowanie należy się w pierwszej kolejności ludziom, a nie korporacjom.

    Odpowiedz
  • grom(2014-07-21 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Niedawno czytałem (chyba z miesiąc temu), że Instytutu Pojazdów Szynowych pozytywnie się wypowiedział o klimatyzacji w en97, że spełnia normy polskie i europejskie, a teraz UTK informuje, że nie spełnia. Coś mi tu poważnie śmierdzi. Mam wątpliwości co do rzetelności tych badań.

    Odpowiedz
  • maciekwawa1(2014-07-21 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Witam

    każdego dnia jeżdże wkd do pracy i wiem jedno , klimatyzacja nie zawsze jest włączana a nie wadliwa. Głupoty gadają bo chcą oszczędzic na tym. A że są słabe te wkd'ki pesy to każdy wiedział wcześniej mogli nie kupowac.

    pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Rachciach(2014-07-21 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ale mi wielka rzecz z tymi omdleniami. Przejedźcie się starymi składami KM na linii Radom-Warszawa. Tam jest zawsze jak w saunie bezwględu na porę roku. Zero klimatyzacji czy wentylacji. Metalowa puszka. Niejednokrotnie byłem świadkiem omdlęć osób na tej linii i jakoś nikt od 40 lat z tym nic nie zrobił.

    Odpowiedz
  • Warto sprawdzić(2014-07-21 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem ciekawy, czy po prostu w ramach oszczędności nie kupiono jakiejś najtańszej klimy. Może chcąc kupić jak najtaniej pociąg postanowiono ciąć koszty akurat w tej kwestii zamówienia i zamontowano jakieś urządzenia słabej marki. A teraz są rezultaty.

    Odpowiedz
  • kon(2014-07-21 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    do nowak.owski z IP: 80.52.212.* (2014-07-21 08:33) - wstrząsnie, bo w nowych pociagacg nie mozna otwoerzyc okien

    Odpowiedz
  • bobas as(2014-07-21 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Powiem TAK
    Czepiają się WKD .
    Tak się składa iż jeżdżę codziennie WKD i jako pasażer mogę powiedzieć ze w nowych składach ZAWASZE działa klima .

    Ciekawe ze kontrola nie wpadnie na PKP gdzie pociągi z klimą nie działają i nie da się otworzyć okien , gdzie temperatura przekracza 35 stopni i wiecznie są opóźnione

    Odpowiedz
  • pasażer.ka(2014-07-21 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Te nowe pesowskie wkdki to szmelc. Mało w nich miejsca, gorąc, a podłoga nierówna, co krok to jakaś przeszkoda typu schodki. Klima nic nie daje. Wygodniejsze są już te stare składy. Najlepsza wkdka była ta pierwsza nowa wprowadzona 10 lat temu. W ogóle ona jeszcze jeździ?

    Odpowiedz
  • nowak.owski(2014-07-21 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Informacja o tym, że było zbyt gorąco w polskich pociągach raczej nikim kto latem podróżował koleją (szczególnie w ścisku) nie wstrząśnie. Natomiast postawa WKD, który zwlekał z naprawami absolutnie nieprofesjonalna i nie dziwie się, że UTK się di nich dobrał.

    Odpowiedz
  • Rumianek na uspokojenie(2014-07-21 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Uspokój się krzykaczu z IP 83.13.247, ze względu na wymaganą specyfikacje techniczną pojazdy dla WKD musiały być prototypowe, producent musiał się dostosować do wymagań. Ponadto jeżeli dla ciebie problem z klimatyzacją jest wystarczający do mówienia o torturach, to raczej nie warto dalej zajmować się twoim przypadkiem.

    Z artykułu wynika, że pociągi są na gwarancji, więc z naprawą problemu nie widzę. Gorzej wygląda to, że WKD pozwolił wozić swoich pasażerów w wadliwym sprzęcie.

    Odpowiedz
  • Green_Goblin(2014-07-22 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu Konrad Majszyk. W związku z tym mam pytanie - CZY TE INFORMACJE ZOSTAŁY SPRAWDZONE I W JAKIŚ SPOSÓB ZWERYFIKOWANE, CZY ZNOWU STANOWIĄ RADOSNĄ TWÓRCZOŚĆ AUTORA (jak to miało miejsce w przypadku "Pendolino nie mieści się na torach")???

    Odpowiedz
  • yyy(2014-07-21 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Blondyna która ma dreszcze i nadzór nad PKP ma coś do powiedzenia czy będzie milczeć ???

    Odpowiedz
  • ?!?!?!(2014-07-21 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    zapomnieliście napisać o kołach - też są sp... trzeba je co chwilę przetaczać bo się za szybko ścierają
    WKD stworzyła w tym celu przetaczalnię w grodzisku. Dlaczego jesteście nierzetelni i nie piszecie o tym jaki na prawdę jest szmelc od pesy, jak szkodzi pasażerom i jak bardzo należy im się odszkodowanie od WKD i PESY?!

    Odpowiedz
  • złodzieje(2014-07-21 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    testują od lat pasażerów WKD jak króliki doświadczalne, a potem trąbią o światowej ekspensji

    kazdy pasażer poddany TORTUROM dzieki którym powstają produkty PESY POWINIEN OTRZYMAĆ NA WŁASNOŚĆ UDZIAŁY W TEJ FIRMIE!

    Odpowiedz
  • nowak(2014-07-22 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ta cała sprawa jest grubymi nićmi szyta i mocno podejrzana, już podobno pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące wyników badań. Także byłbym bardzo wstrzemięźliwy w stawianiu jakichkolwiek wyroków.

    Odpowiedz
  • ???(2014-07-21 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    to skąd "sauna" skoro jest tak dobrze jak piszą "eksperci?

    Odpowiedz