statystyki

Nowe przepisy ułatwią zarządzanie lotniskiem

autor: Krzysztof Śmietana12.10.2017, 16:00
Największe lotnisko w Polsce działało według przepisów ustanowionych za czasów gen. Jaruzelskiego

Największe lotnisko w Polsce działało według przepisów ustanowionych za czasów gen. Jaruzelskiegoźródło: ShutterStock

Prezydent podpisał ustawę o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”, które zawiaduje głównie Lotniskiem Chopina. Zmiany mają usprawnić działanie firmy i ukrócić część przywilejów pracowniczych.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) zawiaduje nie tylko lotniskiem na Okęciu, ale także portem w Zielonej Górze. Ma też udziały w kilku innych portach w Polsce – w Katowicach, Krakowie, Gdańsku, we Wrocławiu, w Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy i Szymanach.

Przedsiębiorstwo funkcjonuje na podstawie ustawy z 1987 r., co, jak przyznaje szef PPL Mariusz Szpikowski, utrudnia zarządzanie firmą. – To była dziwna sytuacja: największe lotnisko w Polsce działało według przepisów ustanowionych za czasów gen. Jaruzelskiego – zaznacza.

Po wejściu w życie nowej ustawy PPL pozostanie przedsiębiorstwem państwowym, nadzorowanym przez resort infrastruktury, ale zmieni się struktura firmy i sposób zarządzania.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie