statystyki

Orzeczenie o ustanowieniu opieki naprzemiennej niezbędne do otrzymania 500 plus?

autor: Michalina Topolewska03.10.2018, 20:00
niania, dziecko

Zdaniem gminy w przypadku matki brak jest orzeczenia o ustanowieniu opieki naprzemiennej.źródło: ShutterStock

 Nie można uznawać, że sprawowanie opieki naprzemiennej nad dzieckiem występuje tylko wtedy, gdy wskazuje na to sentencja sądowego orzeczenia.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie, który rozpatrywał skargę w sprawie świadczenia wychowawczego. Wniosek o jego przyznanie złożyła matka samotnie wychowująca córkę. Dołączyła do niego kopię wyroku rozwodowego, a także późniejsze postanowienie sądu rejonowego, z którego wynikało, że opiekę nad dzieckiem sprawuje naprzemiennie z byłym mężem.

Jednak gmina wydała decyzję odmawiającą 500+, uzasadniając to tym, że kobieta nie spełniła warunku zawartego w art. 8 ust. 2 ustawy z 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1851 ze zm.).


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane