statystyki

Gmina nie sfinansuje projektu ścieżki rowerowej pod torami kolejowymi

autor: leszek jaworski13.01.2018, 14:00
Rada gminy nie może udzielić PKP Polskie Linie Kolejowe SA pomocy na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi.

Rada gminy nie może udzielić PKP Polskie Linie Kolejowe SA pomocy na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi.źródło: ShutterStock

Rada gminy podjęła uchwałę o przyznaniu dofinansowania w formie dotacji celowej na rzecz PKP Polskie Linie Kolejowe SA na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi. Czy rada może udzielić takiej pomocy?

Nie. Rada gminy nie może udzielić PKP Polskie Linie Kolejowe SA pomocy na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi. Jest to finansowanie zadania o znaczeniu lokalnym. Zgodnie zaś z art. 38 ust. 1 pkt 3 w ramach dotacji celowej, o jakiej mowa w art. 38 ust. 1 pkt 3 ustawy z 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (dalej: u.t.k.), w ramach dotacji celowej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego mogą być finansowane koszty przygotowania i realizacji inwestycji obejmujących linie kolejowe o znaczeniu państwowym. Ponadto nie zostały spełnione przesłanki udzielenia dotacji na podstawie art. 221 ust. 1 ustawy z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (dalej: u.f.p.). Zgodnie tym przepisem podmioty niezaliczane do sektora finansów publicznych i niedziałające w celu osiągnięcia zysku mogą otrzymywać z budżetu jednostki samorządu terytorialnego dotacje celowe na cele publiczne związane z realizacją zadań tej jednostki, a także na dofinansowanie inwestycji związanych z realizacją tych zadań.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane