statystyki

Służba kandydacka w wojsku może już trwać dłużej niż 12 lat

autor: Leszek Jaworski30.03.2016, 09:28; Aktualizacja: 30.03.2016, 10:14
Zmiana ta pozwoli wojskowym na uzyskanie prawa do odprawy mieszkaniowej przysługującej żołnierzom, którzy nabyli prawo do zaopatrzenia emerytalnego.

Zmiana ta pozwoli wojskowym na uzyskanie prawa do odprawy mieszkaniowej przysługującej żołnierzom, którzy nabyli prawo do zaopatrzenia emerytalnego.źródło: ShutterStock

Dwie istotne zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Umożliwia dłuższe pozostawanie na kontrakcie i awans bez mianowania w szczególnych sytuacjach.

reklama


reklama


Pierwsza grupa przepisów nowelizujących dotyczy zniesienia dotychczasowego ograniczenia czasowego pełnienia kontraktowej zawodowej służby wojskowej. Druga wprowadziła do ustawy pragmatycznej dodatkowe uprawnienia dla ministra obrony narodowej. Może on w szczególnie uzasadnionych przypadkach wyznaczyć żołnierza zawodowego na stanowisko służbowe wyższe o dwa stopnie wojskowe i więcej bez mianowania na wyższy stopień wojskowy. W tym okresie będzie mu przysługiwał dodatek kompensacyjny. Tak jest od 25 marca, bo wtedy weszła nowelizacja.


Pozostało jeszcze 88% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

  • pw(2016-03-30 20:40) Odpowiedz 10

    Kandydacka 12 lat???? chodzi o służbę kontraktową szeregowego zawodowego

  • SANDERS(2016-03-31 21:58) Odpowiedz 00

    Wstyd, aby taki portal wypisywał takie bzdury!!!!!co ma służba kandydacka do kontraktowej?????

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

reklama