statystyki

Służba kandydacka w wojsku może już trwać dłużej niż 12 lat

autor: Leszek Jaworski30.03.2016, 09:28; Aktualizacja: 30.03.2016, 10:14
Zmiana ta pozwoli wojskowym na uzyskanie prawa do odprawy mieszkaniowej przysługującej żołnierzom, którzy nabyli prawo do zaopatrzenia emerytalnego.

Zmiana ta pozwoli wojskowym na uzyskanie prawa do odprawy mieszkaniowej przysługującej żołnierzom, którzy nabyli prawo do zaopatrzenia emerytalnego.źródło: ShutterStock

Dwie istotne zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Umożliwia dłuższe pozostawanie na kontrakcie i awans bez mianowania w szczególnych sytuacjach.

Pierwsza grupa przepisów nowelizujących dotyczy zniesienia dotychczasowego ograniczenia czasowego pełnienia kontraktowej zawodowej służby wojskowej. Druga wprowadziła do ustawy pragmatycznej dodatkowe uprawnienia dla ministra obrony narodowej. Może on w szczególnie uzasadnionych przypadkach wyznaczyć żołnierza zawodowego na stanowisko służbowe wyższe o dwa stopnie wojskowe i więcej bez mianowania na wyższy stopień wojskowy. W tym okresie będzie mu przysługiwał dodatek kompensacyjny. Tak jest od 25 marca, bo wtedy weszła nowelizacja.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • pw(2016-03-30 20:40) Zgłoś naruszenie 10

  Kandydacka 12 lat???? chodzi o służbę kontraktową szeregowego zawodowego

  Odpowiedz
 • SANDERS(2016-03-31 21:58) Zgłoś naruszenie 00

  Wstyd, aby taki portal wypisywał takie bzdury!!!!!co ma służba kandydacka do kontraktowej?????

  Odpowiedz
 • @SANDERS(2016-09-10 19:02) Zgłoś naruszenie 00

  Służba kandydacka – forma służby wojskowej, polegająca na uczestnictwie w przygotowaniu ochotników bez przeszkolenia wojskowego do objęcia pierwszego stanowiska służbowego w ramach służby zawodowej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane