statystyki

Pracownik może uniknąć niekorzystnych zmian warunków zatrudnienia

autor: Mariusz Stępień23.03.2016, 10:45; Aktualizacja: 27.04.2016, 12:27
pracownik, biuro, stres

Pracodawca, chcąc dostosować warunki zatrudnienia pracownika do swoich aktualnych możliwości, może zawrzeć z nim porozumienie w tej sprawie albo skorzystać z wypowiedzenia zmieniającegoźródło: ShutterStock

Otrzymałem bardzo intratną propozycję zatrudnienia w nowej firmie. Chciałbym ją przyjąć, ale boję się, że korzystne warunki (m.in. roczny okres wypowiedzenia, prawo do wysokiej odprawy w razie zwolnienia) mają mnie jedynie zachęcić do podpisania umowy, a po jakimś czasie pracodawca będzie chciał się z nich wycofać. Czy mogę w jakiś sposób ochronić się przed taką sytuacją – pyta pan Marcin.

Polecany produkt: Rewolucja w wypowiedzeniach umów o pracę >>>

Pracodawca może przyznać podwładnemu dodatkowe, niewynikające z prawa pracy uprawnienia. Może też korzystniej określić te, które z niego wynikają. Akt ten określa bowiem minimum praw należnych pracownikowi. Ostateczne warunki, na jakich strony zgadzają się zawrzeć stosunek pracy, zapisywane są w umowie o pracę. Oczywiście w trakcie jej trwania mogą zajść okoliczności zmuszające pracodawcę do ich modyfikacji zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść pracownika.

Modyfikacja dopuszczalna


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2016-03-23 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Słusznie się obawia --obiecują złote gruszki a POtem bankructwo nowej firmy i koniec z porozumieniami oraz przysiegami. Nie daj sie nabić GP w konia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane