statystyki

Płeć nie wpłynie na pieniądze za mundur

autor: Bożena Wiktorowska03.03.2016, 07:27; Aktualizacja: 03.03.2016, 09:22

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymają 2140 zł rocznie za umundurowanie niewydane w naturze. W tej kwocie znajdują się także wydatki związane z utrzymaniem czystości ubrania.

Takie zmiany zakłada projekt rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wysokości przyznawanego funkcjonariuszowi Straży Granicznej równoważnika pieniężnego w zamian za przedmioty umundurowania niewydane. Nowy akt uprości zasady wypłaty. Obecnie bowiem wysokość takiego wsparcia jest zróżnicowana ze względu na rodzaj noszonego umundurowania, służby, a także przynależność do korpusu, miejsce pełnienia służby oraz płeć. W projektowanych aktach prawnych zróżnicowanie norm umundurowania utrzymano wyłącznie dla generałów. Po wejściu nowych przepisów funkcjonariusz tej formacji w stopniach generała brygady, generała dywizji SG otrzyma równoważnik w wysokości 4222 zł. Natomiast kontradmirałowie lub wiceadmirałowie będą mieć prawo do 3749 zł, a komendant główny i jego zastępcy po 2453 zł rocznie.


Pozostało jeszcze 42% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane