statystyki

Polska ujawni pracowników bez uprawnień

autor: Urszula Mirowska-Łoskot03.03.2016, 07:27; Aktualizacja: 03.03.2016, 11:39
Osoba, o której organ wyśle informacje do IMI, zostanie o tym poinformowana i będzie mogła domagać się jej usunięcia, jeżeli dane, które się w niej znajdują, są nieprawdziwe.

Osoba, o której organ wyśle informacje do IMI, zostanie o tym poinformowana i będzie mogła domagać się jej usunięcia, jeżeli dane, które się w niej znajdują, są nieprawdziwe.źródło: ShutterStock

Już wiadomo, o jakich konkretnie zawodach Polska będzie przekazywała informacje do europejskiej bazy IMI, w sytuacji, gdy osoba np. straci prawo do wykonywania profesji. Listę tę określa projekt rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie wykazu zawodów regulowanych podlegających wzajemnemu ostrzeganiu państw członkowskich.

Reklama


Właściwe ograny krajów UE (takie np. jak ministerstwa czy samorządy zawodowe) są zobowiązane do przesyłania informacji o osobach, w stosunku do których orzeczono zakaz, zawieszenie, ograniczenie albo pozbawienie prawa wykonywania zawodu. – Mechanizm ostrzeżeń ma zapobiec przemieszczaniu się tych osób w celu wykonywaniu tych profesji w innych krajach UE – uzasadnia resort nauki.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama