statystyki

Kosiniak-Kamysz: Żeby powstrzymać emigrację, musimy tworzyć dobre miejsca pracy

22.07.2015, 13:21; Aktualizacja: 22.07.2015, 13:30
Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamyszźródło: newspix.pl

Wyjeżdżają do pracy za granicę i coraz częściej starają się pozostać tam na stałe. Jedni dlatego, że są przekonani, iż ewentualny powrót do kraju nie stworzy im lepszych perspektyw. Inni uważają, że rynek pracy w Polsce jest nadal trudny. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że najważniejsza dla przekonania młodych Polaków o pozostaniu w kraju jest możliwość pozyskania dobrej, dającej stałe zatrudnienie i dobre wynagrodzenie pracy w kraju.

Reklama


Reklama


Zdaniem ministra młodzi ludzie decydują się na wyjazd przede wszystkim ze względu na lepsze zarobki. Podkreślił, że mamy najniższe bezrobocie od 7 lat i wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni będzie ono jednocyfrowe. Przy wzroście gospodarczym powyżej 3 i pół procent jest naprawdę dobry moment na podwyżkę wynagrodzeń. Minister przypomniał także, iż rząd przygotował program "Praca dla Młodych ", przeznaczony dla osób do 30 roku życia. Przewiduje on , że pracodawca będzie mógł przez okres 12 miesięcy otrzymywać refundację wynagrodzenia zatrudnionej młodej osoby. Co miesiąc będzie otrzymywał środki w wysokości minimalnego wynagrodzenia. Minister zaznaczył, że ważne, by pracodawca oprócz środków otrzymanych dołożył też coś od siebie, do czego mocno zachęca.

Minister Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że dzięki większej skuteczności urzędów pracy i innym wprowadzonym już programom jak chociażby "Pierwszy biznes wsparcie w starcie" spadek bezrobocia wśród osób młodych w ostatnim roku wynosi około 20 procent.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • jaro(2015-07-23 09:33) Odpowiedz 00

    cuda nieudolnych rządów PO/PSL po prostu cuda cuda OGŁASZAJĄ ! A CO ROBILIŚCIE PRZEZ 7 LAT SWOICH NIEUDOLNYCH RZĄDÓW !

  • obserwator(2015-07-22 14:23) Odpowiedz 00

    Ameryki nie odkrył, a dziwne że dopiero doszedł do takiego wniosku

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama