statystyki

5 zł za godzinę? Ochroniarze pozbawieni ochrony

autor: Sylwia Czubkowska14.07.2015, 07:45; Aktualizacja: 14.07.2015, 09:15
Ochroniarz

W 6 tys. firm ochroniarskich na etacie pracuje 110 tys. agentówźródło: ShutterStock

Zatrudniona w agencji kobieta, która za pracę w nadgodzinach nie dostawała wynagrodzenia, wygrała sądową batalię. Rację przyznał jej dopiero Sąd Najwyższy – zasądził 12 tys. zł odszkodowania.

Reklama


Sprawa gdańszczanki ciągnęła się blisko cztery lata. Zakończył ją – przed kilkoma dniami – dopiero Sąd Najwyższy, oddalając skargę kasacyjną firmy ochroniarskiej od wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku, zasądzającego 12 tys. zł odszkodowania wraz z odsetkami. – Spółka zatrudniła kobietę na umowę o pracę z limitem czasu pracy 35 godzin tygodniowo z uwagi na jej niepełnosprawność. Ale jako że w tym zawodzie z zasady pracuje się w systemie dyżurowym po 24 godziny, utrzymanie tego limitu było dla firmy trudne – opowiada nam Monika Wieczorek, która reprezentowała pracownicę z ramienia OPZZ Konfederacja Pracy.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • oszukiwany(2015-07-14 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    To jak wynika,z orzeczenia Sądu Najwyższego,to te wszystkie firmy okradają niepełnosprawnych,karząc im pracować powyżej 35 godz tygodniowo.Robią to wszystkie firmy i jeszcze kasują forsę z PFRON.Po prostu złodziejska granda.

    Odpowiedz
  • xxx(2015-07-14 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Osoby z grupa dostają przez firmy 5 zł na godz. A ile firma dostaje za zatrudnienie tej osoby? Tak nie powinno być. Dosyć że są pokrzywdzeni to wyzyskiwani...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane

Reklama