Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

autor: Mira Suchodolska12.06.2015, 09:00
O biednych pracujących oprócz tego, że są, niewiele wiadomo. Ilu ich jest? Trudno policzyć. Ale, prawdę mówiąc, nie ma też jednoznacznie określonych granic biedy.

O biednych pracujących oprócz tego, że są, niewiele wiadomo. Ilu ich jest? Trudno policzyć. Ale, prawdę mówiąc, nie ma też jednoznacznie określonych granic biedy.źródło: ShutterStock

Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Wspomniani seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi – zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji – też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • XYZ(2015-06-12 13:48) Zgłoś naruszenie 160

    SORY TAKI MAMY KRAJ, GDZIE ZŁODZIEJ I FRAJER NIE PRACUJE ZA MNIEJ JAK 6 TYS., NATOMIAST NORMALNY JEST NA ŚMIETNIKU...GRATUUUUUUUUUUUUULUJE

    Odpowiedz
  • Pracujący(2015-06-12 17:43) Zgłoś naruszenie 80

    Jestem osobą pracująca w tym naszym nie udacznym kraju mam 20 lat pracuje już od 9 miesięcy w jednej firmie na początku pracowałem po 8 godzin teraz już po 12 godz i od początku obiecywali mi umowę o pracę i do dziś dnia tej umowy nie dostałem a do tego nie mam pewnej pensji czyli nie dostaje jej danego dnia poprostu jeśli szef ma pieniądze to ŁASKAWIE RZUCI 200 ZŁ i jak są to wyżyć ?? Jestem kawalerem i nie planuje przynajmniej narazie wiązać się z kobietą a o dzieciach to już wogóle nie ma mowy bo nie będę w stanie ich utrzymać nie pale papierosów ani nie podam alkoholu i tak ledwo daje rade wiązać koniec z końcem a założę się ze nie jestem jedyną osobą pracująca na takich zasadach jest nas o wiele więcej pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Mietek(2015-06-12 12:08) Zgłoś naruszenie 70

    Zarabiają grosze bo banda złodziei w białych kolnierzykach ich okrada. Każdy w Polsce kto zarabia 10tys zł i więcej jest porostu złodziejem okradajacym normalnych uczciwych ludzi.

    Odpowiedz
  • Tradycja Narodowa(2015-07-06 12:49) Zgłoś naruszenie 70

    Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze Bo to jest nasza tradycja narodowa i rządzący pilnie o to dbają !

    Odpowiedz
  • pracujaca biedota(2015-06-12 17:36) Zgłoś naruszenie 70

    pracownik powiatowego sanepidu, 36 lat pracy, ok. 1380-1400 zl netto, oto sielanka w tym pieprzonym kraju i to pracodawcą jest rząd, nie osoba prywatna, która" drze" dla siebie, tylko rząd, który" drz"e dla siebie

    Odpowiedz
  • pawelxp(2015-06-12 12:39) Zgłoś naruszenie 70

    zdarzylo sie, ze bylem na komisji d/s niepelnosprawnosci i w rozmowie z p.psycholog na pytanie czy i gdzie pracuje
    (jestem na rencie i dorabiam) odpowiedzialem, ze w obozie pracy.Jej zdziwienie bylo niesaamowite.Zapytala- a gdzie teraz w Polsce sa obozy pracy?Podalem jej nazwe i stawki za jakie tam pracuja ludzie.Patrzyla na mnie z niedowierzaniem albo jak na nienormalnego.Za te pieniadze mozna kupic nieco wiecej jak brukiew czy buraki do jedzenia, leki,mieszkanie a leki tez nie wszystkie.Dobilem ja stwierdzajac, ze rzadzi nami mafia.Zetnely sie ze soba dwa swiaty - jeden to p, psycholog o zarobkach powyzej 6 000 pln i goscia chorego osiagajacego zawrotna kwote 1 000 pln, czyli musze pracowac na jej jeden miesiac az pol roku.Jakos wczesniej ani GUS ani nikt nir mial zlecenia na badania albo badania sa cykliczne tylko mafia nie pozwalala ich publikowac.Teraz sie mleko wylalo ale juz pozno bo predko sie nie pozbieramy a raczej bedziemy spadali na dno zeby sie odbic bo to regula w ekonomice.Od kilku lat pisze tu na roznych forach o tym co nas czeka ale tego nikt nie czyta a m,afie to nie interesuje.To jeszcze nie koniec jesli pamietacie AWS i ich odejscie od wladzy.Potem wszystki klatwy spadly na SLD i Millera ale dzieki prof.Kolodce szybko dzwignelismy sie i pewnie byloby lepiej gdyby nie p.Kwasniewski, ktory wymogl na Millerze pozbycie sie Kolodki.Reszte znacie i moge Wam jak i sobie zyczyc zdrowia bo jesli go brakinie to mozna nas nazwac bankrutami i pod most albo sznurek.O takie POlske zesmy walczyli, prawda?

    Odpowiedz
  • jorguś2(2015-06-12 14:51) Zgłoś naruszenie 62

    Czemuś biedny? boś głupi. Czemuś głupi? boś biedny. Mieliście głupki system niemal boski, tośta go osrali na wszystkie możliwe sposoby, zresztą dalej na niego sracie przy każdej nadarzającej się okazji - kto sra? zaczyna się od inteligencji, kapitalistów, czarnych s-synów, czyli ************** Ot i tyle w tym temacie.

    Odpowiedz
  • J.(2015-06-13 07:33) Zgłoś naruszenie 40

    Ostatni sprawiedliwy - masz racja - jaka praca taka płaca. Powiem więcej - jaka płaca taka praca. Płacisz pracownikom mało i nie starasz się im płacić więcej, więc nie dziw się, że pracują jako tako oraz że nie chce im się starać pracować lepiej. Na tym polega kapitalizm - doceniasz pracowników, to pracują lepiej i twoja firma działa sprawniej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hager52(2015-06-12 13:30) Zgłoś naruszenie 43

    Katolicki rząd, katolicki naród, katoliccy kapitaliści. Jeszcze nigdy w Polsce nie było tak dobrze jak jest teraz gdy rządzą katolicy. Mamy Licheń i największą (podobno) figurę J. Chytrusa na ziemi (tej ziemi), i budujemy świątynię opaczności bożej też niemałą, a może uda nam się wybudować 100 metrowy pomnik w smoleńsku. Pomnik głupoty Kaczyńskich katolików, a jakże. Rząd finansuje kościół katolicki i płaci daninę końkordatową Watykanowi za przyzwoleniem katolickiego sejmu. A ile pałaców biskupom i willi zwykłym proboszczom wystawiliśmy ? No i starcza jeszcze na ośmiorniczki i wycieczki do Madrytu

    Odpowiedz
  • biedny bogatemu sponsorem(2015-06-12 21:29) Zgłoś naruszenie 40

    ano jeden u przyjaciół sowy stracłi z urzędniczej karty w parę chwil więcej niż ten co ma rodzinę przez miesiąc utrzymać ,i zapytam, do której knajpy się teraz przenieśli, bo przecież w kiblach ciągle dyskutować nie będą

    Odpowiedz
  • J.M.(2015-06-12 19:02) Zgłoś naruszenie 31

    Jest to wspólny "dorobek" koalicji PO-PSL i ich wyborców !!! Niech POmyślą o tym zanim
    znowu pójdą głosować na ich ukochaną " partię miłości " , której sztandarową POstacią
    jest jej "gołąbek pokoju " - prof. Stefan Niesiołowski.

    Odpowiedz
  • rebeliant(2015-07-18 23:37) Zgłoś naruszenie 30

    ŚWIAT jest smutny w Afryce dzieci nie maja co jesc a w Polsce ludzie niemaja co jeść politycy ubrani w maskę zła okradają polaków śmieszna praca śmieszna płacą ale ludzie lubią być tak traktowani a ci którzy mieli dosyć juz wyjechali otwórzcie oczy politycy tylko was ciągle okładka i okradają

    Odpowiedz
  • baca(2015-06-12 12:22) Zgłoś naruszenie 30

    Możecie wyjechać --„Emigracja to nie dramat - to szansa".Anna Komorowska- Na co szansa paniusiu???

    Może tak tej Pani która nazywa biednych Polaków desperatami dać spróbować takiej Wielkiej Szansy w życiu.

    www.gazetaprawna.pl/artykuly/871532,anna-komorowska-emigracja-to-nie-dramat-to-jest-jakas-szansa.html

    Odpowiedz
  • słowa rozsądku(2015-07-18 23:58) Zgłoś naruszenie 20

    I to prawda polska została sprzedana Niemcom itd sam mieszkam w Niemczech a polska to tylko miejsce ie dla turystów a nie dla Polaków wszystkie sklepy itd miasto jest pod turystów przystosowane Nie budują nic dla dzieci ani dla Polaków połowa osóbo w mieście po niemiecku mówi po niemiecku zostali tylko emeryci i osoby bogate politycy itd a to winna zła które kieruje polityków szkoda mi was lecz trzeba coś zrobić nie mówić tylko iść stawić czoło politykom i wyprosic ich bez agresji z rządu i samemu wziąść ster w swe rece wiec stańcie macie jak i każdy inny człowiek prawo aby żyć aby być wolnym i mieć wolne poglądu moc godnie żyć każdy człowiek zasługuje na to same niema mądrzejszych ani lepszych wiec wstanie będzie autentycznie będzie szczęśliwi bóg każdego z nas kocha jesteśmy braćmi równym siebie

    Odpowiedz
  • utrzymanie 7 kast uprzywilejowanych kosztuje(2016-05-19 00:14) Zgłoś naruszenie 21

    ktos musi zapier... lac na przywileje rolnikow, ktorzy nie placa ZUS ani NFZ a jęczą ze tacy biedni ( jak babka w tym artykule), na przywileje gornikow, policjantów, wojskowych, sluzbe wiezienna, celnikow, urzednikow, nauczycieli, sedziow, lekarzy.... :) ....

    Odpowiedz
  • iwonka(2015-06-12 19:21) Zgłoś naruszenie 21

    Wygląda na to, że seniorem jest się w Polsce jakieś pół życia: od 45 do 80-85 lat. A to ciekawe. To jak jest taki stereotyp, to ja się nie dziwię, że pracodawcy nie chcą przyjmować do pracy po 45-tce, bo to przecież seniorzy.

    Odpowiedz
  • J.M.(2015-06-12 19:17) Zgłoś naruszenie 20

    "analityk" - zrób sobie chociaż prowizoryczne zestawienie strat z tylko największych afer partii
    rządzących nie licząc systematycznego okradania państwa , z wydatkami państwa na kościół , to
    przestaniesz pisać bzdury. Same wydatki na budowę autostrad , które u nas są takie , jakby
    te autostrady biegły przez tunele wyrąbywane w skale POwinny ci otworzyć oczy .
    Widać , że z ciebie analityk , jak z koziej d... trąba.

    Odpowiedz
  • A to Polska właśnie(2015-06-12 09:44) Zgłoś naruszenie 10

    Tia, tia, tak żyło się za komuny tzw. nieustosunkowanym. Wobec mnie stale był atak ze strony rodziny i najbliższych, że za skromnie i mało wydaje. Ale dom ma mąż i ja oraz córka - niestety córka ma kredyt we frankach - nie pytała mnie z mężem - oboje wyższe wykształcenie i liczyć potrafią. Przy trójce dzieci musi pracować, no i zionie złością do mnie, bo ja długu nie mam.
    Tak żyliśmy i żyć będziemy. Najpierw odbudowywano kraj z ruin i Moskwa brała swoje. RWPG Układ Warszawski też kosztował. Ale pewność zatrudnienia i praca za grosze była dla każdego chcącego. Z KC i KW potrafili dzwonić do sądów i domagać się sprawiedliwych wyroków dla zachlanej klasy robotniczej /nazywano je prawo telefoniczne - zostało one do dziś, ale już dla tych u władzy/.
    Solidarnością mi się gardziło, a szczególnie ochlapusem i obibokiem Wałęsą. A od 1989 r. gardzę KC Episkopatem, a nawet każdym/ą z ferajny rzymskiej.
    RWPG i Ukł. Warsz. rozpadł się, gdyż Rosjanom nie chciało się walczyć o dobrobyt zachlanej, strajkującej klasy robotniczej.
    Zachód z USA był zachwycony. Niemcy zjednoczyli się bez wojny. No i pomału durni Polacy, pod wpływem sprzedajny zboków z Rzymu i ich zboczonej krajowej ferajny, zwiali do NATO i Unii - ale za zgodą Moskwy.
    Rosjanie się w końcu połapali i wybrali Putina. No i z Białorusią się nie udało, a więc na Ukrainie zaczęli grę już USA i kto wie jakim faktycznie zdrajcą polskiego interesu jest Sikorka - facet myśli tylko o sobie i swojej rodzinie.
    PiS to banda warchołów, już rozwalają Polskę, choć Doda jeszcze przysięgi nie złożył. A i Duda obnaża się coraz bardziej. Przed wojną była straszna bieda. Wszyscy starzy mi o tym mówili i mówili takę, że za komuny jest dużo lepiej. Prekariusze jeszcze mają dochód, gorzej, gdy zaczynają pracować na czarno. Wtedy stają się pracującymi nędzarzami, a nie ubogimi.
    Niech żyje KC Episkopat, Solidarność, PZPR/SLD, PSL/ZSL. TR zjednoczona prawica i walczący o wolność od rzetelnej pracy nowi kombatanci z Solidarności. Już mają renty, 15 mld rocznie kosztują agenci Rzymu, na darmową służbę zdrowia, dla wszystkich Polaków nie starcza.

    Odpowiedz
  • ktosszczery(2015-06-12 12:57) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie pracy to nasz kraj my go budujemy nie ci z zadu to np przecietny kowalski stoji na budowie nie zaden posel czy premier my jestesmy ludzmi kturzy pracujom po kilkanascie godzin a do pracy dostajemy sie tylko ze wzgledu na umiejetnosci nie na kontaktah znajomosciah i rodzinie a jesli nawet tak sie zdazy to czy zajmuje stanowisko na kturym niemamy pojecia nie robie cos co umiem i dzieki temu jest robota dobrze zrobiono a nie tylko swiecenie swojom gebom i obiecywaniem powini zrobic tak ze co sie obiecuje to musi dotrzymac jak nie to wszystkie rozczenia z posiadania funkcji zabrane proste jak jestescie w pracy a czegos sie nie zrobi wyciagacie konsekwecje a oni nie to niejest sprawiedliwe malo tego nasze pieniadze sa wywalane do ich portweli policz ile taki posel zerabia gadaniem i podpisywaniem dokumentuw kture tylko nam utrudniajom zycie a tak naprawde kto zrobil cos co obiecal z wszystkih obietnic tusk bo pojehal sciagac polakuw z rodzinom dlaczego z rodzinom bo sie rozdzielom i beda szukac naszyh za granicomm i naklaniac do powrotu ktos musi harowac na pesje uzednikuw tak kazdy obiecuje a swoje wezmie i do widzienia po kadecji ma to gdzies tak bylo i bedzie zobaczym czy duda spelni obienice dla dzieci i da te pieniadze by rodziny mogly trohe lepiej funkcjonowac potem pora na kukiza nieh sie wezmie za rzad i posprzata ten hlew afera za aferom i zero konsekwencji a gdzie kasa z aber gold panstwo dostalo a poszkodowani dupa lapuwki pewnie poszly jak nic taka kasa szok dozywocie albo zwrot ruwnowartosci oni wyjda i beda balowac to daje se lep uciac

    Odpowiedz
  • "Nie mamy na kogo glosowac"(2015-06-12 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    'Nie mamy na kogo glosowac'.
    To jest nic innego jak wolanie o demokracje w Polsce.

    'Nie mamy na kogo glosowac' - tak mowi polowa spoleczenstwa polskiego, a rzad, parlament i prezydent RP nic nie robia, aby te sytuacje zmienic. Zachowuja sie tak jak rzady kacykow afrykanskich, czyli utrzymywaniem status quo.

    A przeciez wystarczy zmienic system wyborczy i obnizyc prog finansowania partii politycznych z budzetu panstwa
    z 3% uzyskanych glosow wyborczych do 0, 3%, tak jak w Niemczech.
    Nalezy rowniez wprowadzic 15% podatek od darowizn dla partii, tak jak w Austrii, co uczyni finansowanie partii trasparentnym.

    Odpowiedz