statystyki

Ile trwa okres wypowiedzenia przy umowie o pracę na czas nieokreślony

autor: Maria Kuźniar17.01.2014, 07:08; Aktualizacja: 17.01.2014, 09:06

Podpisałam niedawno drugą umowę z tym samym pracodawcą, tym razem na czas nieokreślony – pisze pani Marta. – Znalazłam w niej zapis, że mój okres wypowiedzenia wynosi miesiąc, a wydawało mi się, że przy umowie na czas nieokreślony powinien trwać trzy miesiące. Czy to ja nie mam racji, czy może pracodawca się pomylił? – zastanawia się czytelniczka.

Szef się nie pomylił – długość okresu wypowiedzenia nie zależy wyłącznie od typu zawartej umowy. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony jest uzależniony od czasu zatrudnienia u danego pracodawcy. Jeśli trwał on krócej niż sześć miesięcy, wynosi dwa tygodnie, przy zatrudnieniu wynoszącym co najmniej sześć miesięcy – miesiąc. Na trzymiesięczne wypowiedzenie może liczyć pracownik związany z danym pracodawcą przez minimum trzy lata. Uwaga! Jeśli pracownik osiągnie trzyletni staż w trakcie wypowiedzenia, będzie miał prawo do trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Ana(2017-03-31 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli z tego wynika ze jesli w momencie podpisywania umowy na czas nieokreślony przepracowała u tego pracodawcy dwa lata to mam okres wypowiedzenia miesiąc ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane