12 proc. podwyżki dla budżetówki i znaczny wzrost płacy minimalnej albo strajk

10.07.2018, 14:47; Aktualizacja: 10.07.2018, 15:47
pieniądze

Rząd przyjął w czerwcu, że podstawą do opracowania przyszłorocznego budżetu będzie wzrost PKB w 2019 r. o 3,8 proc. oraz inflacja w wysokości 2,3 proc.źródło: ShutterStock

Jeśli rząd i pracodawcy nie wyrażą w czwartek zgody - podczas posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego - na podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej, którą proponujemy, to przystępujemy do akcji protestacyjnej - zapowiedział we wtorek szef OPZZ Jan Guz.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • An(2018-08-12 00:21) Zgłoś naruszenie 01

    4700 zł netto ARMiR sekretarka

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-08-06 21:14) Zgłoś naruszenie 20

    pis chce zagłodzić budzetówkę ,po 25 latach pracy-1720 brutto w ośrodku doradztwa rolniczego

    Odpowiedz
  • RAMZES12(2018-07-12 07:17) Zgłoś naruszenie 15

    PEOWCZYKI ********************* DOSTANIECIE PODWYŻKĘ

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • T1000(2018-07-11 23:10) Zgłoś naruszenie 101

    Do zatrudnionych w SC: ludzie, tkwicie w folwarku, w którym się wami pogardza. Zostawcie tą chorą pracę i zróbcie coś ze swoim życiem, bo macie tylko jedno!

    Odpowiedz
  • Do Związków i do p.Rafalskiej!(2018-07-11 20:30) Zgłoś naruszenie 100

    Panie przewodniczący i pani minister! Płaca minimalna i jej wzrost nic mi i innym z wieloletnim stażem nie daje! Powinny być nie wliczany np.dodatek stażowy i też powinny być zmienione drabinki płacowe w służbie cywilnej. żeby Specjalista, Referent, Inspektor (w tej drabince ich wynagrodzenie może wynieśc teraz minimum 1400brutto) a pani sprzątaczka w tejj drabince ma teraz podobnie(jej minimalne to 1500brutto). Ja jestem specjalistką w szkole i podstawy brutto mam 1950 plus 14 lat stażowego(290 zł brutto) co razem daje mi netto niecałe 1700zł netto! A pani woźna bez stażu na start zarabia niewiele mniej ode mnie albo tyle samo! To jest problem w większości placówek min. w szkołach(pracownicy niepedagogiczni), w Urzędach gminnych, Sanepidzie, Urzędzie miasta itd. Czesto jest tak, że u mnie w szkole dopiero jak wiedzą, że płaca minimalna rośnie to dają podwyżkę wszystkim prac.niepedagogicznym np. po 70zł brutto podwyzki, i często jest tak, że pracownik biurowy po studiach ma podstawy 1800 plus 20procent stazowego 360zł co daje razem 2160brutto! A teraz jak płaca minimalna wzrośnie od 2019 do 2300brutto to mi wyrównają podstawe tak aby z dodatkiem stazowym zrównać do 2300 bądz 2350brutto w sumie, a zaczynająca dopiero prace pani sprzątaczka bez żadnego stażu od 2019roku będzie miała tyle samo co ja!!! Czy to jest sprawiedliwe? jakia jest moja odpowiedzialnośc a jaka zwykłego pracownika administracji?!!

    Odpowiedz
  • Stażowe to pusty dodatek!(2018-07-11 20:06) Zgłoś naruszenie 111

    Czekamy tyle lat na zmiany aby nie wliczać dodatku stażowego do płacy minimalnej! Ja na ręke jako inspektorka w Gminie z 20letnim stażem mam na reke 1710..a nowo zaczynający pracownik bez stażu zarabia tyle samo! Płaca minimalna rośnie, a pracownicy z wieloletnim stażem wogóle tego nie odczuwają! Minister Szwed i Rafalska obiecał zmienić tą patologie w płacach od 2017 i co?.. I cisza!!!

    Odpowiedz
  • T1000(2018-07-11 19:26) Zgłoś naruszenie 104

    Znam administrację rządową na wylot. W tej chwili zostali już tylko partyjni nominaci z ekstra pensjami oraz ci, którzy siedzą za biurkiem za grosze z gwarancją wyjścia o godz. 16.00 bez ambicji/wiary w siebie/odwagi/pomysłu (niepotrzebne skreślić).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mm(2018-07-11 19:10) Zgłoś naruszenie 90

    nic nie musicie zmieniać. w służbie cywilnej zostały już tylko młode mamy, które odchowują chorujące dzieci i emeryci, którzy tylko czekają na wiek emerytalny. w moim urzędzie nie ma chętnych do wydawania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla np. gddkia, bo żaden drogowiec ani budowlaniec za 2400 brutto zł nie przyjdzie. a nawet jak decyzja zostanie wydana są aktualnie wakaty na stanowiskach osób, które są odpowiedzialne na szybkie wypłaty odszkodowań osobom fizycznym za zabrane ziemie pod drogi, w efekcie czego ludzie będą latami czekać na swoje pieniądze. tak w praktyce wygląda "tanie państwo".

    Odpowiedz
  • oO(2018-07-11 11:54) Zgłoś naruszenie 216

    Zarobki w sektorze publicznym są dzisiaj większe niż w prywatnym o około 8%. Proszę sprawdzić dowolny raport (porownanie-wynagrodzen-w-sektorach-publicznym-i-prywatnym). O ile więcej ma zarabiać budżetówka ? (o 20% ?, 40% ?) Czy aby to osiągnąć trzeba będzie zwiększyć podatki i wykosić sektor prywatny ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • akcja protestacyjna(2018-07-11 11:39) Zgłoś naruszenie 130

    Jaki strajk? Ustawa o służbie cywilnej wyraźnie mówi co komu wolno, podobnie ma zapisane reszta budżetówki. Zamknęli nam usta, zabronili głośno wyrażać poglądów (bo polityczne) już dawno temu. Komu się nie podoba już dawno rzucił papierami i poszedł wykonywać podobną pracę do sektora prywatnego. Obecnie w budżetówce już niemal nikomu nie zależy na tyle by cokolwiek wywalczyć. Zostali emeryci oraz młodzieńcy zdobywający doświadczenie i znajomości. No i oczywiście ci, którym na podwyżkach nie zależy, bo zarabiają 4xpensja zwykłego urzędnika - przyjaciele królika.

    Odpowiedz
  • Placa minimalna...(2018-07-11 11:20) Zgłoś naruszenie 60

    Placa minimalna netto w Belgii przekracza znacznie 50% sredniego wynagrodzenia krajowego netto. Zadania w Polsce placy minimalnej w wysokosci 50% , a nawet 60% sredniej krajowej placy uwazam za wlasciwe i popieram jak najbardziej.

    Odpowiedz
  • W...(2018-07-11 10:46) Zgłoś naruszenie 80

    W Polsce powinno sie jak najszybciej podwyzszyc kwote wolna od podatku do wysokosci 75% progu ubostwa i wykluczenia spolecznego liczonego metoda Eurostatu. Na dzien dzisiejszy kwota wolna powinna wynosic 1200 zl rocznie czyli miesiecznie 1000 zl i powinna objac wszystkich pracownikow. 100 czy 200 zl szczegolnie sie przyda pracownikom, emerytom i rencistom z dolu drabiny dochodowej. A poza tym wskaznik Giniego nalezy obnizyc z 32 do 25-26, czyli do poziomu czeskiego. System podatkowy PIT nalezy przeorac.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Romek(2018-07-11 09:35) Zgłoś naruszenie 24

    Nie damy kasy i co nam zrobicie? No ewentualnie kapniemy krótko przed wyborami...

    Odpowiedz
  • koper(2018-07-11 08:55) Zgłoś naruszenie 220

    Kolejne rządy nie dbały o wynagrodzenia w budżetówce, ewentualnie przed wyborami sobie o nich przypominając. Nic się zmienia. Niestety państwo nie może być sprawne nie inwestując w swoich pracowników, tak jak firma, która nie dba o pracowników nie ma szans na większy sukces.

    Odpowiedz
  • hańba dla rządu(2018-07-11 07:58) Zgłoś naruszenie 302

    39 lat pracy w powiatowym sanepidzie 2900 zł brutto, oto sielanka, emerytura też jałmużną będzie, zgroza, z 500+ więcej dostają jak my za pracę

    Odpowiedz
  • Place w tzw. Budżetówce....(2018-07-10 20:56) Zgłoś naruszenie 231

    Pensja minimalna plus 10 zł.... na start i do śmierci tyle samo. Owszem Pensja Wzrośnie....wraz ze wzrostem pensji minimalnej i ani grosza więcej. Na nic innego nawet nie ma co liczyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Kwota Bazowa w Służbie Cywilnej(2018-07-10 20:30) Zgłoś naruszenie 380

    Niedawno 3-krotność pensji minimalnej.....Teraz mocno poniżej pensji minimalnej. Pracownik SC poniżej niepiśmiennego bez kwalifikacji i jakiegokolwiek wykształcenia !!!!!

    Odpowiedz
  • *******(2018-07-10 20:27) Zgłoś naruszenie 151

    a pracownicy sądów, oprócz nielicznych "szczęśliwców z najniższą pensją" nadal nic od 2010 r.

    Odpowiedz
  • Kasia(2018-07-10 18:41) Zgłoś naruszenie 103

    Pielęgniarki porozumiały się z rządem. Dostaną 1100 zł podwyżki

    Odpowiedz