statystyki

Nierówne traktowanie służb mundurowych w sprawie podwyżek

autor: Paulina Szewioła11.06.2018, 07:08; Aktualizacja: 11.06.2018, 08:04
Pierwotne wersje aktów wykonawczych zakładały podobny wzrost mnożnika kwoty bazowej dla najmniej zarabiających we wszystkich służbach.

Pierwotne wersje aktów wykonawczych zakładały podobny wzrost mnożnika kwoty bazowej dla najmniej zarabiających we wszystkich służbach.źródło: ShutterStock


Jesteśmy zbulwersowani, że kiedy my prowadzimy negocjacje z ministrem Brudzińskim w sprawie wzrostu płac dla policjantów, nagle pojawia się rozporządzenie przewidujące znaczącą podwyżkę dla funkcjonariuszy SOP – mówi Andrzej Szary, wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów.

Od 1 maja br. najmniej zarabiający strażacy, policjanci, strażnicy graniczni i funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa dostali podwyżki. Ich wysokość wynikała z rozporządzeń, które MSWiA przygotowało dla każdej z podległych sobie służb.

– Pierwotne wersje aktów wykonawczych zakładały podobny wzrost mnożnika kwoty bazowej dla najmniej zarabiających we wszystkich służbach. Co w efekcie dawało podwyżki na zbliżonym poziomie – tłumaczy Andrzej Szary. Okazuje się jednak, że SOP dostała znacznie więcej. Początkowo mnożnik kwoty bazowej miał bowiem wzrosnąć w tej formacji o 0,08 z poziomu 3,31 do 3,39. Nowa wersja rozporządzenia ustaliła go jednak w granicach 3,99.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • zawiedziony(2018-06-11 11:59) Zgłoś naruszenie 212

    Niedługo wybory - podziękujemy.

    Odpowiedz
  • Loko(2018-06-11 10:35) Zgłoś naruszenie 192

    To specjalna zagrywka skłócić bo siła w narodzie kied to zrozumiecie że wszyscy tyramy za grosze elita się bawi nawet kasjerka w Niemczech w lidlu ma prawie dwa tys ale euro. Obudźcie się wreszcie

    Odpowiedz
  • J-23(2018-06-11 11:49) Zgłoś naruszenie 162

    skłócili społeczeństwo a teraz i służby. Za SB mówiło się, że skłóconymi się lepiej rządzi

    Odpowiedz
  • celno-skarbowy(2018-06-11 16:41) Zgłoś naruszenie 105

    A w służbie celno-skarbowej ZERO podwyżek. Morawiecki wychwala sukcesy KAS-u i nowej służby celno-skarbowej ,że dzieki nim uzyskał do budzetu z uszczelnienia podatków ponad 40 mld i co ZERO podwyżek w roku ubiegłym i ZERO w roku obecnym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-06-11 14:37) Zgłoś naruszenie 92

    A mówili ile zarabiali funkcjonariusze bezpieczeństwa państwa i nie tylko! oczywiście podawali kwoty emerytur generałów aby skłócić społeczeństwo. Teraz swoim PIS-wskim służbom dają krocie i jest dobrze . Złodzieje i zbrodniarze przez was nie żyje już 46 niewinnych ludzi!!! A gdzie jest nasz " prezydent" ten od od Konstytucji.............Polacy " larum grają a wy śpicie ! , judaszowe srebrniki dostajecie za głosy przy urnach .............

    Odpowiedz
  • porąbane pisowce(2018-06-11 17:05) Zgłoś naruszenie 73

    przecież takie głupoty w tym kraju to norma, a co ze służbą zdrowia, część dostaje po ok. 200-300 zł podwyżki, część ok. 20-30 zł podwyżki a część figę z makiem. To tylko cholerne pisowce są w stanie to wymysleć, bo jak pracuję 40 lat to takiej głupoty jeszcze nie widziałam.

    Odpowiedz
  • Po tysiąc ...(2018-06-11 20:48) Zgłoś naruszenie 71

    ..... złotych podwyżki dla SOP-li na ochronę własnych tyłków było a na niepełnosprawnych po 500 zł nie było ?!

    Odpowiedz
  • Czas ...(2018-06-11 20:44) Zgłoś naruszenie 63

    nieudaczników pogonić od koryta póki nie wszystko zrujnowane.

    Odpowiedz
  • Michu(2018-06-11 18:05) Zgłoś naruszenie 62

    Panowie oni robią sobie z nas kpine!! Sobie przyznaja premie, zarabiaja krocie w sejmie a nas w ogóle nie szanuja!! Tylko puszczają puste zlogany!! W nas sila obudzmy się i do boju!! Nie pozwólmy sobie na takie traktowanie

    Odpowiedz
  • pis (2018-06-11 15:26) Zgłoś naruszenie 214

    Kwik lewaków ha ha ha

    Odpowiedz
  • Bert(2018-06-11 20:20) Zgłoś naruszenie 18

    Chur byłych esbeków komentuje...A tak serio, to SOP to służba elitarna. Nie dla psa kiełbasa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xxx(2018-06-11 19:21) Zgłoś naruszenie 14

    a szumne podwyżki dla nauczycieli mniejsze niż podwyżki płacy minimalnej?

    Odpowiedz