Mundurowi domagają się podwyżek. Grożą strajkami

27.03.2018, 12:54; Aktualizacja: 27.03.2018, 15:24
"Nasze postulaty są racjonalne i spowodują, że ze służb nie będą odchodzić doświadczeni funkcjonariusze, a ci, którzy są kandydatami, będą chętniej przychodzić do służby" - zaznaczył Kolasa.

"Nasze postulaty są racjonalne i spowodują, że ze służb nie będą odchodzić doświadczeni funkcjonariusze, a ci, którzy są kandydatami, będą chętniej przychodzić do służby" - zaznaczył Kolasa.źródło: ShutterStock

Podwyżek o 650 zł dla funkcjonariuszy i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego, który pozwalał im na wcześniejsze przejście na emeryturę, domagają się związki zawodowe działające w służbach mundurowych - poinformowała Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Wojtek(2018-03-27 16:26) Zgłoś naruszenie 198

    Niech dostają podwyżki, ale system emerytalny do Zusu. Niech kulson przechodzi na emeryturę w wieku choćby 35 lat, ale z emeryturką 250 zł

    Odpowiedz
  • xxx(2018-03-27 15:51) Zgłoś naruszenie 189

    jeśli panowie mundurowi zazdroszczą pensji pracownikom dyskontów niech idą tam pracować albo do prywaciarza za 1500 zł. za 240 godz.na miesiąc bez urlopu i innych dodatków socjalnych w pracy służb mundurowych.jeżeli praca w policji jest taka ciężka to dlaczego na jedno miejsce do pracy w policji przypada 60 kandydatów .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • PO-gieło teraz i mundurowych ??????(2018-03-27 17:25) Zgłoś naruszenie 135

    żaden pracownik niema takich przywilejów,chyba że górnik jak mają mundurowi.Zawsze jest jedno wyjście---zwolnić się.Ale byczki by chciały przywrócić,aby po 15 latach pracy przejść na 40 % emeryturę z pracą w ochronie na cały etat.Obecnie daje to dochód netto 1500+1500.A byczek leży w fotelu przyspawany do zdechu.Błazenada związkowców nie zna granic.Tusek podczas rozgrywek emerytalnych,ograbił pracowników z wypracowanymi warunkami do wczesniejszych emerytur a wam POzostawił .Gleba dla mundurowych !!!!~!!!!a teraz spocznij.......i wziąć się za pracę.

    Odpowiedz
  • mo(2018-03-27 16:38) Zgłoś naruszenie 112

    Zwiazki zawadowe milcjantow tez protestowały, ze prokuratura postawiła zarzuty dzielnym milicjanta za sprawe Stachowiaka. Zarzuty tak maja smieszne, ale coz czego wymagac po nich.

    Odpowiedz
  • dosyc(2018-03-27 18:53) Zgłoś naruszenie 96

    ni wuj, ************* tak jak my do 60--65 lat, a co wyście może święte krowy, jak wam nie odpowiada to zmieńcie pracę

    Odpowiedz
  • policjagd(2018-03-27 22:59) Zgłoś naruszenie 62

    ej no, ale lepiej dać mundurowym, lekarzom, przeznaczyć dodatkowe pieniądze na opiekę medyczną, badania okresowe, darmowe czy dofinansowane dla ludzi niż ładować w pseudo kierunki na uczelniach dzienne, radnych, wójtów i innych takich... oni za min. niech robią, a nie Policja, służby, urzędnicy którzy na nich robią jak to jest???

    Odpowiedz
  • Do ZUSu ich i w Normalne zasady....(2018-03-27 20:27) Zgłoś naruszenie 65

    Ponoć Pełnią Misję...I marzyli by być w Służbie....Ale to marzenie dotyczy jak widać z tekstu jednego - Emki po 15 latach i to pow 4 tys na łapsko

    Odpowiedz