statystyki

Ciąża w trakcie wychowawczego wydłuży umowę

autor: ŁG10.08.2017, 07:22; Aktualizacja: 10.08.2017, 10:07
Jeżeli umowa o pracę zawarta na czas określony ulega rozwiązaniu w danym dniu, to w tej samej dacie kończy się również wykorzystywany przez pracownika urlop wychowawczy.

Jeżeli umowa o pracę zawarta na czas określony ulega rozwiązaniu w danym dniu, to w tej samej dacie kończy się również wykorzystywany przez pracownika urlop wychowawczy.źródło: ShutterStock

Pracownica jest zatrudniona na podstawie umowy na czas określony. Obecnie przebywa na urlopie wychowawczym. Niedawno powiadomiła pracodawcę, że jest w ciąży. Czy jej umowa automatycznie ulegnie przedłużeniu do dnia porodu?

Prawo do urlopu wychowawczego przysługuje na jednakowych zasadach wszystkim pracownikom – niezależnie od tego, czy są zatrudnieni na podstawie terminowej umowy o pracę, czy na czas nieokreślony. Warunkiem jest jednak spełnianie wymogów przewidzianych do uzyskania takiego uprawnienia. Najważniejszym jest okres zatrudnienia, który nie może być krótszy niż sześć miesięcy, do którego zalicza się również poprzednie okresy zatrudnienia (art. 186 par. 1 k.p.).


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane