statystyki

Jak skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w PIT

autor: Łukasz Zalewski21.03.2013, 07:02; Aktualizacja: 26.03.2013, 12:06
PIT

PITźródło: ShutterStock

Ulga rehabilitacyjna polega na tym, że można odliczyć od dochodu wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne, wymienione wprost w ustawie o PIT. Do części wydatków stosuje się górne limity kwotowe.

Reklama


Reklama


 Wynoszą one zwykle 2280 zł rocznie, przy czym dla każdej grupy wydatków limit liczy się osobno. Niewidomy może np. w tym samym roku odliczyć 2 tys. zł na opłacenie przewodnika i 2 tys. zł na utrzymanie psa asystującego.

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:

Jak skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w PIT

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.

Czy urząd może zakwestionować ulgę?

Co może zrobić podatnik, który poniósł wydatki na rehabilitację, a urząd skarbowy kwestionuje prawo do ulgi rehabilitacyjnej?

Czy można złożyć skargę na decyzję organu?

Gdzie podatnik może szukać pomocy? Czy może odwołać się od decyzji naczelnika urzędu skarbowego do sądu administracyjnego?

Jak złożyć skargę do sądu?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • Joanna(2013-03-22 17:23) Odpowiedz 00

    Witam, zastanawiam się jak to jest w moim przypadku podczas rozliczeń, jestem osobą niepełnosprawną (stopień lekki). Mam 8 miesięczną córkę która także jest niepełnosprawna od urodzenia (bez określenia stopnia niepełnosprawności) mała jest rehabilitowana w Fundacji za co nie płace (2-3 razy w tygodniu), poza tym korzystamy z innych bezpłatnych zabiegów, oraz często odwiedzamy lekarzy, zazwyczaj prywatnie (na terenie Polski). Czy jest możliwość np. żeby rozliczyć się z kosztów transportu oraz wizyt lekarskich, czy musi to być w jakiś sposób udokumentowane? Jeżeli tak to jak to zrobić, skoro podróżujemy samochodem nie autobusem czy pociągiem (nie posiadamy biletu z kosztem podróży).

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama