statystyki

Smoliński o programie MdM: Chętni na zakup mieszkania z dopłatą nie muszą się obawiać

13.01.2016, 14:52

Cześć wniosków o program Mieszkanie dla Młodych może być sfinansowana w przyszłym roku. Tak się stanie, gdy wyczerpie się tegoroczna pula na program. Wiceminister infrastruktury i budownictwa odpowiedzialny za mieszkalnictwo Kazimierz Smoliński, podkreśla, że chętni na zakup mieszkania z dopłatą nie muszą się obawiać.

Reklama


Reklama


 Gdy wyczerpie się tegoroczna pula w wysokości 730 milionów złotych, to- zdaniem wiceministra- kolejne wnioski będą kontraktowane na 2017 rok.
Minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk podkreśla, że zapis w obecnej ustawie nie pozwala wydać niewykorzystanych wcześniej środków. Minister zwraca uwagę, że początkowe zainteresowanie tym programem nie było duże i w poprzednich latach nie wykorzystano wszystkich środków. Ustawowe zapisy nie pozwoliły jednak na przesunięcie tych środków na kolejne lata. Na przyszły rok pula przeznaczona na program MdM wynosi 746 milionów złotych, a na 2018 rok, 762 miliony złotych.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • akne(2016-01-14 19:54) Odpowiedz 21

    To pocieszające bo bardzo dużo rodzin skorzystało z tych dopłat odkąd po zmianach można kupić atrakcyjne mieszkanie na świetnym osiedlu, Zielona Dolina z powodzeniem mieści się w limitach.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama