statystyki

I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury: Fundamenty uczciwego budowania

autor: Anna Krzyżanowska08.02.2017, 07:30; Aktualizacja: 08.02.2017, 07:35
W 2015 r. na 358 wyrobów, których próbki pobrano, aż 225 przeszło testy z negatywnym wynikiem.

W 2015 r. na 358 wyrobów, których próbki pobrano, aż 225 przeszło testy z negatywnym wynikiem.źródło: ShutterStock

Budownictwo jako koło zamachowe polskiej gospodarki, ustawa o wyrobach budowlanych czy założenia programu „Mieszkanie plus”. To tylko kilka z tematów, jakie poruszane będą podczas I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury odbywającego się w Poznaniu w ramach Budmy. Wydarzenie, które wystartowało wczoraj w stolicy wielkopolski, zgromadziło przedstawicieli branży z całej Polski.

– Budownictwu przede wszystkim nie należy przeszkadzać. Trzeba je wspierać – mówił, otwierając forum, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Jak? – Między innymi przez dobrą legislację, dostosowanie szkolnictwa zawodowego, efektywne wydatkowanie funduszy unijnych czy zapewnienie stabilnej sytuacji gospodarczej – wyliczał Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury.

Pierwszy dzień zdominowały dyskusje na temat uczciwości i konkurencyjności w branży. W tej mierze niebagatelne znaczenie odgrywają przepisy ustawy o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1250), dzięki którym od dwóch lat możliwe jest dokładne analizowanie rynku. Co wyłania się z kontroli próbek przeprowadzonych przez nadzór budowlany? Sporo niedoróbek. Jak wskazywał Jacek Szer, główny inspektor nadzoru budowlanego, wiele skontrolowanych produktów wzbudziło zastrzeżenia urzędu.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie