statystyki

Mundialowe mecze za darmo w TVP Sport. Kanał zastąpi TVP Rozrywka

autor: Elżbieta Rutkowska28.05.2018, 07:42; Aktualizacja: 28.05.2018, 08:39
Trzeci multipleks w całości należy do TVP

Trzeci multipleks w całości należy do TVPźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: FERNANDO BIZERRA JR

Na piłkarskie mistrzostwa świata publiczny nadawca udostępni swój płatny kanał sportowy w telewizji naziemnej bez opłat.

Jak się dowiedział DGP, kanał TVP Sport znajdzie się na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX3). Zajmie tam miejsce TVP Rozrywka. Zmiana nastąpi przed mundialem w Rosji. TVP Sport będzie pokazywał mecze i programy mundialowe. O swoich planach telewizja publiczna zawiadomiła już regulatora rynku. TVP Sport pozostanie na MUX3 przynajmniej do końca mundialu. W naziemnej wersji bezpłatnej kanał będzie nadawać w standardowej rozdzielczości – w kablówkach i na platformach cyfrowych pozostanie jego płatna wersja z jakością obrazu w HD.

Trzeci multipleks w całości należy do TVP. Nadają tam: TVP 1, TVP 2, TVP Info (wszystkie w HD), TVP 3, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Rozrywka. Dlaczego zniknie stacja emitująca powtórki programów rozrywkowych? Naziemnej emisji TVP 1, TVP 2 i TVP 3 wymaga ustawa o radiofonii i telewizji. Dostępu do kanału informacyjnego TVP nie ograniczy z powodów propagandowych, TVP Kultura ma dużo audycji misyjnych, tak jak TVP Historia – a obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości. Najłatwiej było zrezygnować z TVP Rozrywka (zostanie w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych).


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane