statystyki

PGNiG wykonało w 2015 r. w Polsce 41 odwiertów

29.01.2016, 15:10; Aktualizacja: 29.01.2016, 15:21

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zrealizowało 41 odwiertów badawczych, poszukiwawczych, rozpoznawczych i eksploatacyjnych w 2015 r, podała spółka. Odwierty wykonano na koncesjach w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

Reklama


Reklama


"Dziesięć odwiertów poszukiwawczo-rozpoznawczych to odwierty pozytywne, czyli takie w których stwierdzono występowanie złóż gazu ziemnego, których łączne zasoby szacowane są na ok. 3,7 mld m3 gazu (ok. 24,2 mln boe)" - czytamy w komunikacie. PGNiG zrealizowało też siedemnaście odwiertów eksploatacyjnych, w tym siedem odwiertów ropnych.

"Przewidywana produkcja roczna ropy naftowej z czterech odwiertów to 154 tys. ton (ok. 1,16 mln boe), natomiast pozostałe trzy odwierty oczekują na próby końcowe. Pozostałe to odwierty z produkcją gazu w ilości 90 mln m3 na rok, tj. ok. 0,35 mln boe" - czytamy dalej.

W 2015 r. spółka włączyła do eksploatacji 15 odwiertów - w tym 13 gazowych i 2 ropne. Przewidywana produkcja z tych odwiertów to ok. 105 mln m3 gazu (w przeliczeniu na gaz wysokometanowy) i 5,9 tys. ton ropy (w sumie ok. 0,72 mln boe) rocznie

Na podstawie odkryć z lat poprzednich PGNiG udokumentowało także w ub.r. zasoby węglowodorów o wielkości 27 mln boe.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama