Rekompensata za utracony deputat węglowy. Jest projekt ustawy

05.10.2017, 21:10; Aktualizacja: 05.10.2017, 21:17
Węgiel

Problemy z emeryckimi deputatami rozpoczęły się w 2012 r., kiedy szukające oszczędności spółki węglowe zaczęły wypowiadać prawo do deputatu węglowego dla emerytów i rencistówźródło: ShutterStock

Projekt Ustawy o 10-tysięcznym świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, zapowiedziany przed tygodniem przez szefów resortów energii oraz rozwoju i finansów, został w czwartek opublikowany na stronach internetowych Sejmu.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • Internauta.(2017-10-06 06:14) Zgłoś naruszenie 70

    A co z osobami które chcą otrzymywać deputat wyplacany przez ZUS a nie otrzymują deputatu od 2012 r kto za te lata im wypłaci zalegle deputaty

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • karolina(2017-10-06 07:56) Zgłoś naruszenie 910

    Codzienne informacje o tym gdzie by tu jeszcze i komu dać kasę. Wielkimi krokami do ruiny budżetu i kraju

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • k.w.(2017-10-06 08:20) Zgłoś naruszenie 911

    Dlaczego z budżetu? Niech górnicy coś wypracują i potem się dzielą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-10-06 09:17) Zgłoś naruszenie 322

    .........Najwięcej do powiedzenia ma w tym temacie niejaki poseł Gadowski z Jastrzebia Zdroju . --Twierdzi że górnicy sprzedali deputat za kilka srebników.. Zapomniał juz ,że On czynnie uczestniczył w wielkim najPOdlejszym Narodowym złodziejstwie skutkujące tym, że tak wielu spracowanych od 15r życia nie dotrwa emerytury gdyż Tuski okradli cynicznie z wieku emerytalnego na Ślasku ludzi najdłużej spracowanych , zatrudnianych za komuny i postkomuny także dodatkowo w czasie ponad-ustawowym bez dni zamiennie wolnych oraz w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy . Ukradli Im najpierw wstecznie Ustawą Pomostową (czytaj POdmostowoą), 5 lat z wieku emerytalnego a potem pomogli dołożyć jeszcze dwa pomimo, . Dali Im zamiennie rekompensaty za prace w szkodl i niebezp ale pod warunkiem, że po 52 latach pracy nie licząc nadgodzin, je dożyją ! Doprowadzili Ich do skraju dramatów . On i Kopacz powinna wiedzieć: „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób. Odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym, że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że są to przywileje przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia zaprzyjaźnionego TK przeczytał w gwiazdach. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Tuski stworzyli w Polsce POlski Obóz Pracy....Uważam ze to są przestępcy -w dosłownym znaczeniu -..

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2017-10-06 13:54) Zgłoś naruszenie 13

    Inspektorze Pracy ,dziękuję ci za mądry i prawdziwy post.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Nauczycielu do przemyslenia(2017-10-06 18:13) Zgłoś naruszenie 52

    Na to wszystko Tusk usprawiedliwiając się oznajmił w TV, że musi tych ludzi wstecznie ograbić gdyż nikt za Nich nie płacił za ten przywilej emerytalny (prawo do wcześniejszej emerytury) wcześniej dodatkowych składek po czym rozpoczął jak „Ćpun wyprzedawać rodowe srebra” czyli budowane właśnie kiedyś przez Nich zakłady pracy. Potem Wam i Im dołożył jeszcze bez konsultacji społecznych i Vacatio legis 2 lata co tez klepnęły Trybunalskie Wykształciuchy . Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie. Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie z póź zmianami.§ 2. Stawki minimalne wynoszą przy wartości przedmiotu sprawy: 1) do powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 3600zł. Sędzia ---TK -fragment Uzasadnienia .”.Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?.....

    Odpowiedz
  • sztachlok(2017-10-06 19:44) Zgłoś naruszenie 43

    a jednak PO miało racje -10000 srebników za zrzeczenie się deputatu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janusz(2017-10-07 08:14) Zgłoś naruszenie 82

    Spotkałem całkiem niedawno temu starego , styranego pracownika który ledwo przebierajac nogami schodził po nocnej zmianie i spytalem się Go czy będzie glosował na Gada ze Ślaska a On mi na to, iż wolał by mu przypiąć osobiście ,medal z cięzkiego ołowiu do piersi aby go pociągnać do ziemi niz na tego cynicznego ignoranta głosować. Już dawno On robotnik byłby na emeryturze i nie musiał chodzić do pracy gdyby Go ten ignorant głosowaniem w Sejmie nie okradł z wieku emerytalnego za warunki pracy. . Drodzy czytelnicy ,zastanawialiście się zapewne w swoim zyciu jaki odwet mozna zrobić było np. na hitlerowcach za obozy pracy i śmierci .Za życia zaden z nich nie był w stanie tego spłacić. Czy nie jest podobnie z tymi którzy cynicznie okradli wstecznie z wieku emerytalnego ludzi spracowanych od najmłodszych lat a teraz POzujących na obrońców robotników Ślaska? Osobiście jestem przekonany że tylko calodobowa pracą w kamieniołomach w gułagu mógłby to Gad odpokutować.Tylu ludzi spracowanych skrzywdził.

    Odpowiedz
  • Kubus(2017-10-07 14:53) Zgłoś naruszenie 71

    Dla mnie PO seł Gadowski Krzysztof ten z Jastrzębia Zdroju to osobisty wróg. Nie wiem czy on pojmuje ilu ludzi skrzywdził odbierając Im prawo do wieku emerytalnego w 60r życia za prace w bardzo ciężkich i niebezpiecznych warunkach pracy oraz w czasie ponadustawowoym w soboty i swieta bez dni zamiennie wolnych. Oby nigdy nie nadarzyła się okazja i impulsowa pokusa aby mu za to się zrewanżować. gdyż naprawde zasłuzył na "docenienie." Lecz jeżeli uslyszę że Ktoś mu zrobił "krzywdę" to z chęciom temu człowiekowi dorzucę na ewentualnego obrońce.

    Odpowiedz
  • dziad(2017-10-07 17:22) Zgłoś naruszenie 62

    mnie przez ostatnie trzy lata państwo polskie okradło na 9 ton węgla którego nie dostałem teraz chca dac mi 10 tysięcy zebym juz nic od nich nie chciał nie tak prędko jest sprawa w sadzie zobaczymy co dalej

    Odpowiedz
  • WALEK(2017-10-07 22:04) Zgłoś naruszenie 70

    TCHORZEWSKI TOBISZOWSKI WY CIU..LE OBEDRZEMY WAS ZE SKORY. A GDZIE JEST TEN PIJACZYNA BUC Z SOLIDARNOSCI NIJAKI KOLORZ

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-10-08 13:04) Zgłoś naruszenie 10

    Pracowałam w przedsiębiorstwie po restrukturyzacji kopalń.przedsięb.to już nie istnieje!Gdzie złożyć wniosek o dep.węglowy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Młody.(2017-10-11 10:04) Zgłoś naruszenie 51

    Pamiętacie co Tusk z mafią PO lityczną ogłosił :"Udowodnijcie mi ,że te składki sa Wasze" --w sprawie składek OFE.--i zabrał jak swoje bo nie sa Wasze--- składki dziedziczone nie sa Wasze, podpisywaliście umowy indywidualne? -tylko za to ta cala Banda POlitykierów złodziejskich powinna być osądzona ,uwięziona i zmuszona do pracy przez co najmniej 52 lata w ciężkich i niebezpiecznych oraz szkodliwych warunkach pracy. Gadowski razem z nimi jako dozorca z piórem.

    Odpowiedz
  • Co się stało z forsą na Emerytury i deputat(2017-10-11 10:08) Zgłoś naruszenie 80

    Wyprane mózgi uwierzyły, że na obecnych emerytów muszą pracować młodzi następcy. To uzasadnienie jest wygodne dla tych którzy okradalinasze społeczeństwo od wielu lat. Przecież za komuny kasa z ZUSu była inwestowana w budowę tych wszystkich zakładów ,budowli i firm które naćpany były Premier Balcerowicz na pniu wyprzedawali jak narkoman "rodowe srebra". Tyle ,że forsa z tych prywatyzacji już nie wróciła do ZUSu ,została wydana na wycieczki do Maciu Piciu i przeciwPOwodziowe Stadiony Narodowe. W tej sytuacji brak środków finansowych nie biorąc pod uwagę Premierowskiej Emerytury Krzywonos i jeszcze wielu grup SBków tłumaczona jest potrzebą pracy młodszych pokoleń na obecnych emerytów. Ludzie nie dawajcie sobie wyprać mózgi przez TVNi POdobnych.. tych firm za komuny Rosja Radziecka nam nie wybudowała.

    Odpowiedz
  • ???(2017-10-11 12:36) Zgłoś naruszenie 61

    Słucham w tej chwili Komisji Śledczej Amber Gold-" zeznaje Główna Księgowa" -i wiem co już wszyscy ,że Główny Przekrętas brał pieniądze klientów jak swoje i wydawał jak swoje a nie inwestował w złoto, i przypominają mi się słowa Donalda Tuska " udowodnijcie mi ze te pieniądze są Wasze" ,gdy zagarnął je jak swoje z OFE tym którzy je tam odkładali na Emeryture i zagarnął je jak swoje zabierając na potrzeby własnego rządu mimo iz ludzie tez mieli podpisane umowy z tymi firmami oraz składki te miały być dziedziczone. Na Kim więc wzorował sie Marcin P

    Odpowiedz