Deficyt węgla uderzy nas po kieszeni. Od 2018 r. wzrosną rachunki za ogrzewanie

autor: Karolina Baca-Pogorzelska12.09.2017, 07:33; Aktualizacja: 12.09.2017, 08:14
węgiel kamienny -surowce

6 mln ton węgla kamiennego rocznie zużywają ciepłownie w Polsceźródło: ShutterStock

Ciepłownictwo będzie kupować więcej paliwa z importu, bo brakuje krajowego – ustalił DGP. To oznacza wyższe rachunki od 2018 r.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • Miś(2017-09-12 08:17) Zgłoś naruszenie 1417

    No to Tuska i Jego POlityczną mafie trzeba POwiesić za jaja za zarzynanie kopalń! Wszak JSW kosztowała już 8 zł za akcje.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • konsument(2017-09-12 08:27) Zgłoś naruszenie 262

    No i będziemy mieli ogromną inflację oby nie galopującą?Art.spżywcze już zdrożały i to w niektórych przypadkach nawet o ok.50 procent/np.MASŁO/.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zapowiadają się Zimy opalane śmieciami.(2017-09-12 08:51) Zgłoś naruszenie 242

    Bo w mojej dzielnicy nawet na węgiel po 300zł za tonę mało kogo stać... A ceny tu podane oznaczają jedno - palenie czym popadnie. Niby w 2018 ludzie mają używać pieców 5 Generacji z elektrofiltrami i palić superczystym ekogroszkiem po 1500zł za tonę tylko kogo będzie stać na takie inwestycje ???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Janek(2017-09-12 08:57) Zgłoś naruszenie 56

    Stawiać wiatraki, na dachu baterie słoneczne.Umożliwić niskoprocentowe kredyty na tą energię

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ???(2017-09-12 09:19) Zgłoś naruszenie 90

    Poprostu cena wegla wzrosla--czyz nie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gaz niedługo potanieje....(2017-09-12 09:26) Zgłoś naruszenie 92

    Bo jak kiedyś czytałem - cena gazu jest powiązana z ceną ropy - to zaraz w mig stanieje i to 3 krotnie !!!! Chyba że Pawlak albo inni Nasi Wybitni Spece znowu negocjowali cenę gazu by było jak zwykle superdrogo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wolmir(2017-09-12 09:44) Zgłoś naruszenie 111

    W latach 80-ch USA kupowało polski węgiel bardzo wysokiej jakości za psi grosz i składowało go w jeziorach. Niewykluczone, że do dzisiaj tam leży, bo węgiel w wodzie nie wietrzeje. A u nas niema jezior, elektrownie węglowe nie mają zbiorników wodnych i wogóle elektrownie wodne (to skojarzenie z węglem i energetyką) są w pogardzie, bo tak sobie życzy lobby węglowe

    Odpowiedz
  • mizantrop(2017-09-12 11:11) Zgłoś naruszenie 150

    No i co tu komentować. Super dobra zmiana (prąd, ogrzewanie,woda niebawem...itd.)

    Odpowiedz
  • qwerty(2017-09-12 11:12) Zgłoś naruszenie 55

    I to należy się blokersom za uchwały pseudoantysmogowe dla włascicieli domów.

    Odpowiedz
  • mno(2017-09-12 12:12) Zgłoś naruszenie 60

    Mieszkam na osiedlu, gdzie część blokow ma ogrzewanie plecami kaflowymi, do których ludzie pakują wszystko od plastików przez stare buty, szmaty, aż po obierki. W jednym takim bloku jest 18 mieszkań, a w każdym z nich dwa lub trzy takie piece. Bloków tak ogrzewanych jest przynajmniej 9. W ostatnie chłodniejsze dni już powietrze było przesycone swędem palonych śmieci, a w styczniu i lutym ciężko było w ogóle wyjść w domu, wiec nie mówcie mi, ze to kwestia wyłącznie domów prywatnych. Takich bloków i kamienic ogrzewanych piecami kaflowymi są jeszcze w polecę tysiące, a lokatorzy nie potrafią się doprosić administracji o przeprowadzenie termomodernizacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaa(2017-09-12 12:32) Zgłoś naruszenie 102

    Jeżeli węgiel zdrożeje, zacznę palić śmieci. To w ramach protestu!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JJ(2017-09-12 12:59) Zgłoś naruszenie 72

    Sprowadzają węgiel z zagranicy, bo jest tańszy. To z jakiej racji ma podrożeć ogrzewanie? Kto tu kogo w h... robi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • psps(2017-09-12 14:08) Zgłoś naruszenie 100

    Kupować gdzie lepiej i taniej a nie politycznie. Co za wiocha.

    Odpowiedz
  • Lili(2017-09-12 15:16) Zgłoś naruszenie 50

    A miało być tak pięknie a węgla nie ma.A mieszkam na czubku kopalni Chwałowice.I czym ogrzać dom???

    Odpowiedz
  • Pawel(2017-09-14 10:46) Zgłoś naruszenie 31

    Oczywiście, że "czarnego złota" nie powinno się spalać - jest na to mnóstwó powodów (ekologiczne, ekonomiczne, zdrowie wydobywających go ludzi itd). Polska _powinna_ zbudować parę porządnych elektrowni jądrowych, które na wiele lat (konkretnie 60) zapewniłyby źródło taniej, czystej i _bezpiecznej_ energii. Dodatkowo dałyby mnóstwo pracy wielu ludziom podczas około 10 lat intensywnych prac związanych z ich budową (a można też je robić po kolei a nie jednocześnie).

    Odpowiedz
  • koks(2017-09-14 15:33) Zgłoś naruszenie 42

    Chiński, ukraiński i rosyjski jest dwukrotnie tańszy, więc w czym problem?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dogadać się z państwami Sahary(2017-09-20 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Niech każde państwo UE stawia tam Panele słoneczne... I zamiast Ropy ...ciągnie prąd

    Odpowiedz