Rafalska szacuje, że ok. 25 proc uprawnionych do emerytury może przedłużyć aktywność zawodową

18.05.2017, 11:59; Aktualizacja: 18.05.2017, 12:07
Rafalska podczas konferencji prasowej w Krakowie przypomniała, że w obecnym stanie prawnym około 17 proc. uprawnionych do przejścia na emeryturę decyduje się na dalszą pracę.

Rafalska podczas konferencji prasowej w Krakowie przypomniała, że w obecnym stanie prawnym około 17 proc. uprawnionych do przejścia na emeryturę decyduje się na dalszą pracę.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stępień Agencja Gazeta

Minister pracy Elżbieta Rafalska szacuje, że po wejściu w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny około 25 proc. Polaków uprawnionych do emerytury zdecyduje się na przedłużenie aktywności zawodowej. Przedstawiciele resortu w czwartek rozpoczęli spotkania dotyczące reformy emerytalnej.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • nie ma glupich(2017-05-27 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    pracować dłużnej tylko p oto aby rząd w wuja załatwił, no nie, szukają idiotów na ************ na 500+

    Odpowiedz
  • yuuyuy(2017-05-23 16:01) Zgłoś naruszenie 10

    jaka ona pusta to aż patrzeć nie mogę, będą pracować p oto aby młodzi zdrowi jak byk rodzice leżeli, rozmnażali się i za darmo dostawali 500+

    Odpowiedz
  • saw(2017-05-23 10:53) Zgłoś naruszenie 50

    Czy to aż takie trudne .Najbardziej sprawiedliwy system przechodzenia na emeryture to staż pracy .35/40 lat pracy ,wypracowany kapitał i emerytura .Ludzie zaczynali pracować w wieku 15 lat ,są przepracowani ,zniszczeni.A dzisiej po 40 latach pracy,czeka ich 5 lat śmietnika .Bosa w wieku 60+.Jedynie wybrani w wieku 40+,ze stażem 15/20 lat mogą cieszyć się emeryturą,zdrowiem.Pracują nadal,nie płaca ZUS i śmieją się z tych co tyrali fizycznie od 15 roku życia.Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w tym kraju.

    Odpowiedz
  • B-T-D(2017-05-22 12:49) Zgłoś naruszenie 30

    W jakim celu w ogóle jest ta USTAWA EMERYTALNA ponieważ osoby pracujące w zawodach wymagających dużej aktywności fizycznej zawodowej w przemyśle,handlu, usługach itp.w pełnym wymiarze godzin nie są w stanie pracować dłużej ponieważ organizm ludzki się starzeje , zużywa oraz ulega wypracowania całego organizmu . Natomiast dłużej mogą pracować osoby których praca jest mniej aprobująca jeden dzień jest luzik w drugi coś się zrobi zakupy , inne sprawy załatwi a i przez tydzień można zrobić cały miesiąc i jest OK. Tak pracują w administracji ,urzędach ,spółdzielniach mieszkaniowych, to oni chcą pracować dłużej nawet do 100 lat jak się da najlepiej emerytura i praca bo ciągle im jest za mało ,jednak jest bezrobocie więc praca powinna być dla ludzi młodych potrzebujących bardzo pracy żeby się usamodzielnić założyć rodzinę odciąć pępowinę od rodziców w tedy ta USTAWA była by zasadna i sprawiedliwa .

    Odpowiedz
  • Alek(2017-05-21 21:14) Zgłoś naruszenie 40

    Te 25% to odważni lub naiwni ludzie. Kto zagwarantuje, że za 2 lata znowu nie podniosą wieku emerytalnego?

    Odpowiedz
  • syddo(2017-05-21 20:37) Zgłoś naruszenie 40

    Pytanie czy jak się zwolni , przejdzie na emeryturę będzie mógł znowu wrócić do pracy? Jeśli tak to wszyscy pójdą na emeryturę i większość wróci do pracy.

    Odpowiedz
  • stary pracownik(2017-05-21 17:19) Zgłoś naruszenie 110

    Czekamy na ustawę umożliwiającą przejście na emeryturę po 40 latach pracy .Kto chce pracować dłużej niech pracuje!!! Na taką ustawę czekają wykiwani pracownicy,Polacy!!!

    Odpowiedz
  • xxx(2017-05-20 22:54) Zgłoś naruszenie 100

    Skąd są te szacunki? Ludzie którzy obecnie mogą odejść na emeryturę, jeśli pracowali 35-40 lat będą mieli te emerytury jeszcze całkiem znośne, ponieważ jest to pokolenie które ma obliczony kapitał początkowy, waloryzowany przy wyliczaniu emerytury. Nie ma powodu do przedlużania zatrudnienia tym bardziej, że pow. 65 lat pracuje się trudno.

    Odpowiedz
  • ola(2017-05-19 12:19) Zgłoś naruszenie 170

    Chyba ci w rzadzie beda pracowali dłuzej, ani ja ani moi znajomi nie zostana nawet jednej godziny w pracy dłuzej, , młodych pogonic do roboty, a nie za nic im kase rozdawac, niech popracuj i płaca przez 35-40 lat,

    Odpowiedz
  • jola(2017-05-19 09:23) Zgłoś naruszenie 203

    Zapomniała dodać że te 25% to są tzw. biurokraci ! to właśnie biurokraci pracują do śmierci zajmując miejsca pracy młodym wykształconym ludziom i.........nic si nie zmieni ! przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy by przysłowiowy robol po 40 latach fizycznej pracy był w stanie pracować aż do śmierci !

    Odpowiedz
  • mark(2017-05-19 06:33) Zgłoś naruszenie 224

    Kiedy w końcu emerytury po 40 latach pracy,płaconych składkach.Dla ludzi którym najbardziej należy się to świadczenie.Ludzie z takim stażem pracy dziś chodzą po śmietnikach.Taki dramat tylko w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz